Nogometaši Real Madrida pobijedili su u Bilbau domaći Athletic s 3-0 u prvoj utakmici 31. kola španjolskog nogometnog prvenstva...

Real nije bio toliko dominantan koliko sugerira rezultat, ali je za trenera Josea Mourinha i njegove igrače najvažnije da su vrlo uspješno odradili ovaj tjedan. Nakon pobjede nad Tottenhamom 4-0 u utorak u prvoj četvrtfinalnoj utakmici lige prvaka, ''kraljevski klub'' je još jednom uvjerljivo pobijedio.

Prva dva gola za Madriđane zabio je Kaka, oba iz penala, u 14. i 54. minuti, a točku na i stavio je Cristiano Ronaldo pogotkom u 70. minuti, njegovim 28. u Primeri, čime se odlijepio od Lionela Messija, koji je u dresu Barcelone zabio jedan gol manje u prvenstvu ove sezone. Zanimljivo je konstatirati da je oba penala za Real Madrid izborio Angel Di Maria.

Inače, Kaka je zaigrao u početnoj postavi Real Madrida, dok je Cristiano Ronaldo u 61. minuti zamijenio Gonzala Higuaina.

Iker Casillas nastavio je ispisivati knjige rekorda svog Real Madrida. Svoju je mrežu sačuvao netaknutom 141. puta, što predstavlja izjednačenje klupskog rekorda kada su u pitanju ligaške utakmice...

Jednak broj susreta nitko nije uspio svladati Francisca Buya, bivšeg španjolskog reprezentativca koji je za Real igrao od 1986. do 1997. godine. Priliku da postane golman "kraljevskoga kluba" s rekordnim brojem utakmica bez primljenoga pogotka Casillas će imati 16. travnja u ogledu 32. Primerinog kola protiv Barcelone.

Ujedno je u subotu Casillas proslavio svoju 263. prvenstvenu pobjedu. Dospio je njom na četvrto mjesto po uspješnosti igrača "kraljevskoga kluba" svih vremena. Do sada je bio izjednačen sa Santillanom. Najuspješniji u toj kategoriji je Raul (327).

Casillas je za Real u Primeri debitirao 12. rujna 1999. godine.