Derbi u Torinu

Juve razbio Napoli: Pogledajte fantastične pogotke Pirla i Pogbe!

Juvnetus je deklasirao Napoli sa 3:0 u derbiju talijanske lige...

Nogometaši Juventusa, aktualni prvaci talijanske Serije A, uvjerljivo su dobili derbi ogled 12. kola. Na domaćem je travnjaku Juventus s 3-0 pobijedio Napoli.

Kojim će se načinom odvijati ova utakmica naznačio je već u 2. minuti Fernando Llorente. Ovoljetno pojačanje Juventusa je na samom početku ogleda zabio za 1-0 i omogućio svojoj momčadi daleko lagodniji ostatak derbija.

Napoli je imao više loptu u svom posjedu, ali je konkretnije prilike stvarao Juventus. Uostalom, do 80. minute Napoli je imao samo jedan udarac u okvir suparničkih vratiju, a Juventus čak deset. Domaćin je dokrajčio suparnika u završnom dijelu ogleda, pa je tako Andrea Pirlo pogodio u 74., a šest minuta kasnije Paul Pogba za konačnih 3-0.

Hrvatski nogometaš Josip Radošević nije ulazio u igru, a Juventus je ovom pobjedom došao na samo bod zaostatka za Romom.

U drugom ogledu večeri Fiorentina je na svom stadionu pobijedila Sampdoriju 2-1, a opet je junak toskanske momčadi bio Giuseppe Rossi. U 11. i 17. minuti Rossi je zabio dva pogotka (jedan iz penala), te je tako osigurao svojoj momčadi tri boda, a sebi učvršćivanje prvog mjesta na ljestvici strijelaca (11 pogodaka).

Hrvatski nogometaš Ante Rebić je za Fiorentinu igrao posljednjih jedanaest minuta. (TS)