Tko zna zna

Juve osvojio 29. naslov prvaka, čudesni Klose zabio pet komada!

Nogometaši Juventusa osigurali su svoj drugi uzastopni i 29. naslov ukupno u talijanskom prvenstvu minimalnom 1-0 pobjedom u Torinu nad Palermom...

U žustroj utakmici protiv suparnika koji se bori za opstanak Juventus je slavio golom Artura Vidala iz sumnjivo dosuđenog jedanaesterca. U 58. minuti Massimo Donati je kontaktom tijelom oborio Mirka Vučinića na tlo, a sudac je pokazao na bijelu točku, uz golemo čuđenje gostujućih igrača.

Od 83. minute je Juventus igrao bez isključenog Paula Pogbe, ali uspio je sačuvati gol prednosti i slavlje momčadi Antonija Contea moglo je započeti. Zanimljivo, isključenje Pogbe bilo je prvo za nekog Juventusovog igrača ove sezone.

U svih sedam nedjeljnih dosad odigranih utakmica 35. kola pobjede su ostvarili domaćini, a epitet najboljeg pojedinca kola pripao je bez ikakve sumnje njemačkom napadaču Lazija Miroslavu Kloseu, koji je postigao čak pet golova u visokoj 6-0 pobjedi njegove momčadi nad Bolognom, tri u prvom i dva u drugom poluvremenu.

Prethodno Kloseu, posljednji igrač koji je zabio pet golova u pojedinoj utakmici Serije A bio je Roberto Pruzzo za Romu u veljači 1986. godine.

U borbi za treće mjesto, posljednje koje vodi u Ligu prvaka, Milan je na San Siru ostvario važnu 1-0 pobjedu protiv Torina. Strijelac jedinog gola za "rossonere" bio je Mario Balotelli u 84. minuti. Zabio je iz neposredne blizine nakon dodavanja Philippea Mexesa glavom, a bio mu je to deveti gol u deset ovosezonskih utakmica u Seriji A.

Junak Catanijine 3-0 pobjede nad Sienom (od 42. minute Siena je igrala bez isključenog Felipea) bio je Gonzalo Bergessio koji je postigao sva tri gola, dok je Genoa slavila važnu 4-1 pobjedu u borbi za opstanak protiv posljednjeplasirane Pescare za koju Ante Vukušić nije zaigrao.

Parma Igora Budana i Marka Livaje izgubila je kod Parme s 2-0, a obojica hrvatskih igrača nisu bili u kadru svoje momčadi. (TS)