Argentinska veza

Juve i Pirlo konačno pali: Inter slavio usred Torina!

U velikom derbiju talijanske Serije A nogometaši Intera su slavili protiv Juventusa s 3-1 usred Torina, makar je domaćin vodio od 19 sekunde (!)...

Inter se ovim približio na vrhu ljestvice Juventusu na samo jedan bod (28-27) nakon 11. kola, ali je time i prekinuo nevjerojatno dugi niz nepobjedivosti torinske momčadi u Seriji A. Naime, Juventus je do ove subote odigrao 49 utakmica bez poraza, ali pedesetu bez poraza nije dočekao. Recimo i da je nakon nešto više od dvije godine prvi put u Seriji A poražen Juventusov vođa Andrea Pirlo.

Na nevjerojatni način je otvorena utakmica u subotu, pa je tako u 19 sekundi Juventus poveo pogotkom Vidala. No, treba reći da je asistent Asamoah tom prilikom bio u evidentnom zaleđu.

Juventus 1-2 Inter Milan by fasthighlights-2013

Interovi nogometaši su bili uzdrmani tim pogotkom i nisu se od njega oporavili sve do poluvremena. Mogao je Juventus postići još koji pogodak i time uvelike trasirati put prema novom uspjehu, no, u nastavku je Inter zaigrao daleko angažiranije, makar ostaje sumnja oko prvog pogotka gostiju. U 59. minuti je dosuđen jedanaesterac za goste. Siguran realizator za 1-1 je bio Diego Milito.

Juventus Vs Inter Mailand 1- 3 All Goals &... by BackRule

Argentinska veza Milito-Palacio je do kraja dokrajčila Juventus. Milito je u 76. postigao gol za 2-1 i to nakon što je odlično prihvatio odbijenu loptu nakon udarca Guarina i pospremio je pored nemoćnog Buffona. U završnici je Juventus srljao prema izjednačenju, no pogodak je pao na drugoj strani. Polukontru je golom okončao Palacio za konačnih 3-1 Intera.

Recimo da je hrvatski nogometaš Marko Livaja s Interove klupe ispratio veliku pobjedu njegovih suigrača.

Serie A, 11. kolo:

Juventus - Inter 1-3 (Vidal 1 / Milito 59-11m, 76, Palacio 90)

Milan - Chievo 5-1 (Emanuelson 16, Montolivo 36, Krkic 41, El Shaarawy 75, Pazzini 90+2 / Pellissier 18)