Kao u bajci

Junak i povratnik Henry spasio Arsenal od debakla: Ovo je nestvarno!

Thierry Henry ponio je epitet junaka susreta 3. kola FA Cupa između Arsenala i drugoligaša Leedsa...

Slavio je Arsenal s minimalnih 1-0 na Emiratesu, a jedini gol za "topnike" zabio je upravo 34-godišnji Henry. Prošlo je više od 12 godina otkako je najbolji strijelac u povijesti Arsenala debitirao za londonski klub i četiri i pol godine otkako je londonski klub zamijenio Barcelonom.

Menadžer "topnika" Arsene Wenger doveo ga je na dvomjesečnu posudbu iz New York Red Bulla kako bi popunio rupu u napadu nastalu odlascima afričkih napadača (Gervinho, uskoro i Chamakh, op.a.) na Afrički kup nacija, a taj se potez pokazao dobitnim već u njegovom prvom nastupu.

Naime, Arsenal se dugo vremena mučio sa žilavim Leedsom unatoč nadmoći u posjedu lopte i više stvorenih prilika, a tada je na scenu stupio Henry i jednim potezom, kao u najbolja vremena, riješio utakmicu. U igru je ušao u 68. minuti uz ovacije publike na Emiratesu, a u strijelce se upisao deset minuta kasnije.

Loptu u prostor odigrao je Alex Song, a Henry je izbjegao zaleđe i odmjerenim zavrnutim prizemnim udarcem u daljnji kut iskosa s lijeve strane zatresao mrežu Leedsa. Bio je to njegov 227. gol ukupno u dresu Arsenala, a proslavio ga je jako emotivno, otrčavši u zagrljaj menadžeru Wengeru uz erupciju oduševljenja s tribina.

''Ovo je nestvarno. Otkako sam se vratio s praznika nisam mislio da ću ponovo igrati za Arsenal, a sada sam zabio pobjednički gol. Volim ovaj klub, ne znam što bih rekao. Samo sam želio pomoći i nadam se da mogu učiniti i više'', rekao je Henry.

''Osjećaj kada sam zabio gol bio je nevjerojatan. Zabiti gol za klub koji navijate je divno. Ovo je divna prilika. Nikada ne znate kada ćete dobiti drugu i zato je bilo važno iskoristiti ju'', dodao je napadač New Yorka na posudbi u Arsenalu.