Pogledajte golove!

Jelavić donio pobjedu Evertonu, golijada Arsenala i Fulhama!

Nikica Jelavić donio je tri boda svom Evertonu u 11. kolu engleske Premierlige, zabivši pobjedonosni gol u 2-1 domaćoj pobjedi protiv Sunderlanda...

Gubio je Everton na svom Goodison Parku 1-0 golom Adama Johnsona iz prve minute sudačke nadoknade prvog dijela, ali je u drugom dijelu preokrenuo dvama golovima u samo četiri minute.

U 76. je zabio Belgijanac Marouane Fellaini nakon asistencije Leona Osmana, a potom je Belgijanac bio asistent za gol hrvatskom napadaču. Jelavić je zabio desnicom iz sredine kaznenog prostora u donji desni kut, a bio mu je to peti ovosezonski ligaški gol, prvi od sedmog kola i utakmice protiv Wigana. Jelavić je na kraju zamijenjen u 86. minuti.

Utakmicu punu golova i neizvjesnosti odigrali su Arsenal i Fulham na Emiratesu, a završilo je remijem 3-3. Tragičar susreta je Arsenalov veznjak Mikel Arteta koji je skrivio jedanaesterac za treći gol Fulhama, dok je sam propustio realizirati najstrožu kaznu u petoj minuti sudačke nadoknade nakon prethodnog igranja rukom Sasche Riethera, točnije Mark Schwarzer je njegov slab udarac obranio.

Arsenal je imao 2-0 vodstvo golovima Oliviera Girouda i Lukasa Podolskog već u 23. minuti, potom je Fulham preokrenuo na 2-3 dvama golovima Dimitra Berbatova i jednim Aleksandra Kačaniklića, dok je konačnih 3-3 svojim drugim golom na susretu postavio Giroud u 69. minuti. Mladen Petrić svih je 90 minuta odgledao s klupe za pričuve.

Od preostalih utakmica spomenimo 1-0 pobjedu Stokea nad QPR-om kojom je nastavljena rezultatska kalvarija momčadi koju vodi Mark Hughes. Bio je to QPR-u sedmi ovosezonski poraz, uz četiri remija, a jedini je gol na susretu zabio Charlie Adam u 52. minuti nakon asistencije Petera Croucha. (TS)