Badelj jedini igrao

Bayern pobjeđuje bez Mandže, preokret Schalkea

Subotnji program 11. kola Bundeslige obilježile su pobjede Bayerna, Borussije Dortmund i Schalkea.

Vodeći Bayern je na svojoj Allianz Areni svlaao trećeplasirani Eintracht s 2:0. Nije to bila posebno uvjerljiva predstava Heynckesovih nogometaša, ali su još jednom ugrabili sva tri boda i zadržali sedam bodova prednosti pred Schalkeom i čak 11 pred aktualnim prvakom, dortmundskom Borussijom.

Bavarci su poveli u 44. minuti. David Alaba je sjajno proigrao Javija Martineza, Španjolac je izbio sam pred Kevina Trappa, ali umjesto da pokuša postići prvi pogodak u dresu novog kluba, nesebično je proigrao Francka Riberyja koji je imao lagani posao. Vadim Demidov je u 76. minuti srušio u šesnaestercu Bastiana Schweinsteigera, a precizan je s bijele točke bio Alaba.

B2-0E

Vezi mai multe video din sport

Mario Mandžukić nije ulazio u igru za Bayern zbog problema s ozljedom, ali je s osam pogodaka i dalje na prvom mjestu strijelaca.

Borussia Dortmund je kao gost pobijedila Augsburg 3:1, a Žuto-crni su poveli već u osmoj minuti kada je Marco Reus pogodio izravno iz slobodnog udarca, potpuno iskosa s lijeve strane. U 51. minuti je Weidenfeller ispucao dugu loptu koju Mario Gotze prosljeđuje za Roberta Lewandowskog, a ovaj pretvara u pogodak za 0:2. Poljak je zabio i u 70. minuti, i to na asistenciju Reusa, a utješni gol za domaćine postigao je Sascha Molders. Ivan Perišić s klupe je odgledao pobjedu svoje momčadi..

Augsburg vs Borussia Dortmund 1:3 GOALS HIGHLIGHTS by UCL2410

Schalke je preokretom svladao Werder 2:1. Gosti iz Bremena poveli su u 16. minuti šestim ovosezonskim pogotkom Aarona Hunta, ali domaćima su pobjedu donijeli Neustadter i Draxler te Holtby, koji je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade s crte izbio loptu kojom je Werder mogao doći do boda.

Freiburg i HSV odigrali su 0:0, a gosti iz Hamburga su od 35. minute igrali s igračem manje (zbog drugog žutog isključen je Paul Scharner). Milan Badelj je odigrao cijelu utakmicu za HSV i u 54. minuti dobio žuti karton, dok Ivan Santini nije ulazio u igru za domaće.