Slavlje u Liverpoolu

Jelavić bolji od Modrića: Everton pobijedio golom hrvatskog napadača!

U 'Big Five' derbiju engleskog nogometa Everton je pobijedio Tottenham 1:0, a strijelac je bio hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić...

Hrvatski nogometaš Nikica Jelavić na fantastičan je način proslavio prvu utakmicu u dresu Evertona koju je počeo od 1. minute. Njegov je pogodak odlučio pobjednika u ogledu Evertona i Tottenhama (1-0), u 28. kolu Premiershipa.

Na asistenciju Osmana u 22. minuti, Jelavić je dočekao loptu na desetak metara od vratara Tottenhama Friedela. Iz prve ju je proslijedio, prilično jako, tako da je Friedel mogao samo malo odbiti, ali ne i spriječiti put lopte prema mreži.

Zanimljivo, zanemarimo li udarce koji su blokirani, bio je to Jelavićev prvi udarac u okvir vratiju u Premiershipu i završio je - pogotkom!

Oduševljenje Jelavićem domaćih navijača se nije niti stišalo, a hrvatski je nogometaš opasno zaprijetio i iz slobodnog udarca.

Prvi dio je pripao Evertonu, no u nastavku se razbudio i Tottenham, a na kraju možemo reći da je najbolja šansa londonskog sastava bila ona iz 52. minute. Tada je Luka Modrić iz prve, s deset metara malo iskosa, pucao iznad grede. Zabio je Tottenham i pogodak (Defoe, 77.), ali je opravdano poništen zbog zaleđa.

U trećoj minuti nadoknade mogao je izjednačiti i Saha, ali je iz blizine, pri padu, pogodio okvir vratiju. Tottenham je upisao treći poraz zaredom u Premiershipu. Dvanaest minuta prije kraja ogleda svi navijači su ustali i zapljeskali junaku Jelaviću koji je tada izašao s travnjaka. Na drugoj je strani cijelu utakmicu odigrao Luka Modrić, a na klupi prosjedio Niko Kranjčar. Premiership, 28. kolo:

Everton - Tottenham 1-0 (Jelavić 22)

Chelsea - Stoke 1-0 (Drogba 68)

Sunderland - Liverpool 1-0 (Bendtner 56)

Wolverhampton - Blackburn 0-2 (Hoilett 43, 69)

Aston Villa - Fulham 1-0 (Weimann 90)

Bolton - QPR 2-1 (Pratley 37, Klasnić 86 / Cisse 48)