Ukrao šou čak i Falcau

Jedan igrač je dosad zasjenio sve zvijezde Monaca: Pogledajte zašto

Preokretom u drugom poluvremenu nogometaši Monaca stali su na kraj pobjedničkoj seriji Marseillea, te su samostalno zasjeli na vrh francuskog Le Championnata...

Marseille je na Velodromeu ugostio novog prvoligaša Monaco, za koji vrata brani hrvatski reprezentativac Danijel Subašić, sa stopostotnim učinkom iz prva tri kola. Nakon prvih 45 minuta činilo se da će domaći nogometaši nastaviti sjajnu seriju, no igrači iz Kneževine imali su drugih planova.

Tek što se krenulo u nastavak Radamel Falcao zabio je za izjednačenje nakon asistencije Layvina Kurzawe, a potom je u 73. napustio travnjak i svoje mjesto prepustio džokeru s klupe - Emmanuelu Riviereu. Francuzu je trebalo svega sedam minuta da donese gostima sva tri boda, nakon što ga je asistencijom poslužio Joao Moutinho.

Isti igrač zabio je za vodstvo u prvom kolu u 82. minuti, dok je u drugom kolu Le Championnata postigao hat-trick protiv Montpelliera. Trenutačno na kontu ima pet pogodaka iz četiri utakmice.

Monaco nakon četiri odigrana kola ima 10 bodova, dok po bod manje imaju Marseille i Saint-Etienne. Aktualni prvak PSG je i dalje nepobjediv, ali ima "samo" osam bodova na svom kontu.

Spomenimo i da su u ranije odigranim utakmicama Nice i Montpellier podijelili bodove odigravši 2-2, dok je Saint-Etienne slavio s 2-1 protiv Bordeauxa pred svojim navijačima.