Pomor favorita

Iz Njemačkog kupa ispalo već šest prvoligaša, bivši Dinamovac zabio dva gola!

Nova dva Bundesligaša, frankfurtski Eintracht i bremenski Werder, ispali su u prvom kolu nove sezone natjecanja u Njemačkome nogometnom kupu. Drugo kolo neće vidjeti zasad šest Bundesligaša...

Drugoligaš Erzgebirge Aue na svom je stadionu deklasirao Eintracht iz Frankfurta 3-0, a apsolutni junak pobjede bio je 23-godišnji slovački napadač Jakub Sylvestr, ovog ljeta Nijemcima posuđen iz zagrebačkog Dinama.

Najprije je u 19. minuti utakmice brzonogi Slovak iznudio 11-erac uz isključenje Eintrachtova vratara Kevina Trappa, kojeg je dvije minute potom Thomas Paulus pretvorio u vodstvo.

Dinamov nogometaš, koji s hrvatskim prvakom ima ugovor do 30. lipnja 2015. godine, u 60. je minuti povisio na 2-0, a u prvoj minuti sudačke nadoknade postavio konačan rezultat.

Neugodno je iznenađenje Thomasu Schaafu i njegovim odnosno Werderovim nogometašima priredio trećeligaš Preußen iz Münstera, koji je bremenski sastav na svom travnjaku nadigrao 4-2 nakon produžetaka.

Nije gostima pomoglo niti što su dva puta vodili. Torpedirao ih je 30-godišnji američki napadač Matthew Taylor zabivši hat-trick.

Werder je u prvom kolu DFB-Pokala ispao i treću sezonu zaredom. Takva se negativna serija događa velikom klubu iz Bremena drugi put u povijesti. Prvu su ostvarili između 1963. i 1965. godine.