Na krilima Milita

Interu najuvjerljivija pobjeda sezone, vrhunski gol debitanta Faraonija!

Nogometaši talijanske nogometne momčadi Inter upisali su u 17. kolu Serije A najuvjerljiviju pobjedu ove sezone. Na Giuseppe Meazzi pala je Parma s laganih 5-0...

Dvostruki strijelac bio je pomalo već zaboravljeni Argentinac Diego Milito. Najprije je doveo momčad u vodstvo u 13. minuti prvog djela, a zatim ga je i zaključio pogotkom za 3-0 u 41. Thiago Motta bio je strijelac drugog pogotka u 18. minuti.

U nastavku je nakon dva pogotka Milito odlučio i asistirati za jedan. Giampaolo Pazzini povisio je na nedostižnih 4-0 u 56. minuti susreta. Strijelac dva i asistent jednog pogotka napustio je igru u 76. minuti susreta, a umjesto njega ušao je 20-godišnji Davide Faraoni. Isti igrač je samo tri minute kasnije postigao prekrasan debitantski pogodak u Interovu dresu s otprilike 25 metara. Primio je loptu po sredini gola i punom je nogom pri padanju opalio poslavši je od grede iza gol-crte. Do kraja susreta Inter je imao još nekoliko poluprilika, ali ostalo je 5-0.

Igrači trenera Claudija Ranierija ovom su pobjedom stigli do 29. boda čime su se, s utakmicom više, približili vodećem dvojcu Juventus-Milan na svega pet bodova. Ujedno, ovo je bila peta pobjeda u nizu za momčad iz grada mode što joj nije pošlo za rukom još od vremena kada je Portugalac Jose Mourinho sjedio na klupi (2010).

Spomenuti dvojac u nedjelju igra svoje susrete 17. kola protiv Leccea odnosno Atalante.