Veliki njemački derbi

Igrali Mandžo i Perišić: Remi Bayerna i Borussije uz dva lijepa gola

U velikom derbiju Bundeslige nogometaši Bayerna i dortmundske Borussije su podijelili bodove na Allianz Areni. Sa 1-1 je završio taj ogled 15. kola...

Treba se prisjetiti posljednje dvije sezone kada je Borussia postajala prvak i kada je u sva četiri prvenstvena ogleda bacala bavarskog giganta na koljena.  Iz te perspektive je ovakav rezultat uspjeh za Bayern, no s obzirom na dominaciju koju Bayern pokazuje ove sezone ovo je ipak blago razočarenje za Heynckesovu momčad.

No, treba reći da je Bayern više zaslužio sva tri boda jer je kompletno gledano ipak imao izrazitije i bolje prilike.

Počelo je vatreno, s nekoliko prilika na obje strane, no brzo je utakmica utonula u laganiji ritam sve do kraja prvog dijela. Rasplamsalo se opet u nastavku, a Bayern je poveo u 67. minuti. Müller je asistirao Toniju Kroosu, ovaj se oslobodio dvojice čuvara, te je s vrha šesnaesterca, lijevom nogom, pogodio suprotni kut gostujućih vratiju. Za Kroosa je to bio šesti prvenstveni pogodak.

Na izjednačenje se nije dugo čekalo, pa je tako u 74. minuti odlično reagirao Mario Götze. Nakon kornera se lopta odbila do Götzea, na desetak metara, a on je loptu sjajno provukao kroz šumu nogu za 1-1.

Nakon izjednačenja je Bayern pokazao daleko veći žar za osvajanje sva tri boda, pa su tako odlične prilike u posljednjih sedam minuta propustili Müller i Kroos.

Mario Mandžukić je počeo utakmicu za Bayern, te je igrao do 86. minute kada ga je zamijenio Gomez. Našao se tijekom drugog dijela u dvije solidne prilike, ali je ostao bez pogotka. Na drugoj je strani Ivan Perišić dobio daleko manje vremena za dokazivanje, ušao je u igru u 73. minuti.

Razlika od 11 bodova je tako ostala između ova dva kluba (Bayern je prvi, a Borussija treća), a bila je ovo tek treća utakmica u sezoni za Bayern bez pobjede. (TS)