Santini igrao

Schalke kiksao, Klasnić s klupe gledao junačku pobjedu Mainza

Treću već utakmicu zaredom u Bundesligi nogometaši Schalkea nisu okusili pobjedu...

Nakon remija s Eintrachtom, te poraza kod Hamburga, ove je subote u Gelsenkirchenu bod ukrala Borussija (M) odigravši 1-1.

Imao je Schalke pritom sreće što je uzeo i taj jedan bod jer je do njega došao u 85. minuti, kada je Draxler asistenciju Pukkija pospremio u mrežu iz nesposredne blizine. Bio je Schalke bolji tijekom cijelog ogleda, pogotovo nakon primljenog pogotka u 62. minuti kada je Belgijanac De Camargo pobjegao cijeloj domaćoj obrani i zabio u bliži kut, ali na kraju je Schalkeu to bilo dovoljno tek za remi.

S takvih 1-1 je trebala završiti i utakmica Mainza i Hannovera, ali je veliko slavlje domaćim navijačima donio Szalai, strijelac u 89. minuti. Inače, ova su tri boda Mainza time veća jer je domaća momčad od 49. minute igrala s igračem manje zbog isključenja vratara Wetkla. Prvi je žuti Wetklo dobio zbog prigovaranja prilikom pogotka gostiju, a drugi zbog igranja rukom izvan svog šesnaesterca.

No, Hannover nije iskoristio brojčanu prednost, već je i primio gol u završnici. Hrvatski nogometaš Ivan Klasnić je ostao na klupi Mainza kroz cijelu utakmicu.

Hrvatski nogometaš Ivan Santini je ušao u igru već u 24. minuti za svoj Freiburg koji je remizirao kod Augsburga (1-1). Augsburg je tako i dalje ostao jedini sastav koji ove sezone nije slavio na domaćem travnjaku. Bayer je, pak, u Leverkusenu pobijedio s minimalnih 1-0 Nürnberg, te tako potvrdio drugo mjesto na ljestvici.

Recimo i da je Stuttgart pogotkom Okazakija u 45. minuti slavio kod Greuther Fürtha. U toj je minuti bosanski nogometaš Vedad Ibišević slabo izveo jedanaesterac pogodivši ravno u vratara, ali je na odbijenu loptu dobro reagirao Okazaki i glavom poslao loptu u dalji kut. Inače, Stuttgart je od 53. igrao s igračem manje (crveni karton Tascija), a domaćin je propustio brojne šanse - pogađali su igrači Furtha okvir vratiju ili su bili neprecizni iz idealnih prilika. (TS)