Zlatan Ibrahimović se vratio u švedsku reprezentaciju nakon duljeg vremena, te je povratak okrunio pogotkom. Za to mu je trebalo tek dvjestotinjak sekundi...

Švedska je u Solni lako pobijedila Škotsku s 3-0, a uz Ibrahimovića su se u strijelce upisali Bajrami i Toivonen.

Uspješno je na svom novom poslu, dužnosti izbornika Turske, startao Nizozemac Guus Hiddink. Turska je pobijedila Rumunjsku 2-0, no domaći navijači su na pogotke čekali sve do same završnice. Tada je prvo Emre Belözoglu zabio iz jedanaesterca u 82. minuti, a četiri minute kasnije je slavlje inicirao strijelac Arda Turan.

Jedan od suparnika Hrvatskoj u kvalifikacijskoj skupini za Europsko prvenstvo će biti i nogometaši Latvije. Nisu se dobro proveli kod Češke u Liberecu, gdje su izgubili 4-1. Od 49. do 77. minute su Latvijci primili četiri pogotka, a onda je u nadoknadi tek počasni pogodak za njih postigao Cauna.

Premda su igrali bez igrača Bayerna, kao i Özila i Khedire, nogometaši Njemačke su vodili kod Danske 2-0. Pogotke za trećeplasiranu momčad sa SP-a su zabili Gomez i Helmes. No, domaća je reprezentacija učinila sretnima svoje navijače, a konačnih 2-2 su im donijeli Rommedahl i Junker.

S drugom momčadi, možda je možemo nazvati i trećom, je nastupila Nizozemska u Donjecku kod Ukrajine, te izvukla časnih 1-1.