Nakon sedam savršenih kola i sedam pobjeda stala je sjajna serija nogometaša Mainza. Pali su prvi put ove sezone u 8. kolu Bundeslige i to na domaćem travnjaku...

Desetkovani Hamburg, za koji nije igrao, između ostalih, niti ozlijeđeni hrvatski reprezentativac Mladen Petrić, pobijedio je 1-0 kasnim pogotkom Peruanca Guerrera. Gol je postignut u 89. minuti, a u začetku akcije je Ze Roberto spasio već izgubljenu loptu koja se kotrljala prema korner liniji.

Inače, do tog trenutka je Brazilac Ze Roberto bio tragičar budući da je u prvom dijelu pogodio stativu u akciji kada ispred sebe nije imao nikoga. Asistenciju mu je pritom servirao Ruud van Nistelrooy.

Mainz je u subotu imao šansu postati prva momčad u povijesti Bundeslige koja je startala s osam pobjeda zaredom u prvenstvu. Prije njih su sedam pobjeda zaredale nekadašnje generacije Kaiserslauterna (u sezoni 2001/02) i Bayerna (1995/96), no Mainz se samo uspio izjednačiti s njima.

Bayern je lako pobijedio u Münchenu Hannover s 3-0, a sva tri je gola zabio Mario Gomez. Napokon je tako za Bavarce u ovoj sezoni zabio netko od napadača (Gomez, Klose, Olić). Ivica Olić je zbog operacije nosa izbivao s travnjaka, dok je drugi Hrvat u domaćim redovima, Danijel Pranjić, odradio svih 90 minuta.

Dramatičnu su utakmicu odigrali Schalke i Stuttgart, koja na kraju nije iznjedrila pobjednika (2-2). Taj remi je ostavio ove dvije momčadi na dnu ljestvice, gdje im društvo još prati Soldin Köln.

Stuttgart je dva puta vodio, no Schalke se nekako došuljao do boda, na kraju dobro izvedenim penalom Huntelaara u 80. minuti. Inače, još su obje momčadi imale sijaset prilika, te i jedni i drugi mogu žaliti za preostala dva boda. Hrvata Ivana Rakitića zbog ozljede nije bilo u kadru Schalkea.

Pogodak su više vidjeli navijači u Hamburgu, gdje je St. Pauli s 3-2 svladao Nürnberg, dok se Werder podosta mučio u Bremenu protiv Freiburga, ali je ipak pobijedio 2-1 pogotkom Almeide glavom u 73. minuti.