Koln-Kaiserslautern 1-1

Hrvatski veznjaci golovima obilježili bundesligašku utakmicu

Hrvatski nogometaši obilježili su utakmicu 3. bundesligaškog kola između Kölna i Kaiserslauterna na Rhein-Energie-Stadionu. Završilo je 1-1, a golove su zabili Mato Jajalo, odnosno Ivo Iličević.

Iličević je doveo Kaiserslautern u vodstvo u 17. minuti lijepim udarcem iz voleja s nekih 14 metara. S desne strane ubacio je Florian Dick, a Iličević je sjajno poklopio loptu i savladao Kölnovog vratara Miru Varvodića udarcem u donji lijevi kut.

Vodstvo gostiju trajalo je samo dvije minute, a tada je na scenu stupio Mato Jajalo. Zabio je bivši igrač Slaven Belupa i Siene preciznim udarcem desnicom s nekih 11 metara malo iskosa s desne strane u donji suprotni kut Kaiserslauternovog gola. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao iako je bilo prilika na obje strane. Jednu od njih imao je i Jajalo, ali njegov udarac iz izgledne prilike u 52. minuti prošao je neposredno kraj vratnice.

I Jajalu i Iličeviću postignuti su golovi bili ovosezonski bundesligaški prvijenci. Obojica su odigrali 90 minuta, jednako kao i Varvodić.