Teško stradao

Hrvatski napadač pogodio glavom u visokom porazu Palerma!

Hrvatski napadač Palerma Igor Budan ponovo se upisao među strijelce u 25. kolu Serie A, no to nije pomoglo njegovom klubu koji je s visokih 4-1 poražen na gostovanju kod Siene...

Utakmicu je usmjerilo rano isključenje braniča Palerma Federica Balzarettija već u 2. minuti nakon grubog prekršaja nad Mattiom Destrom.

Usprkos igračkom deficitu Palermo je uspio povesti. Zabio je hrvatski centarfor glavom iz neposredne blizine u 12. minuti nakon ubacivanja Fabrizija Miccolija iz kornera. Bio je to njegov šesti ovosezonski gol u Seriji A u 11. nastupu.

No, vodstvo domaćini nisu uspjeli dugo zadržati, pa je u 23. minuti Claudio Terzi iz penala donio Sieni izjednačenje, da bi bivši igrač Zagreba Erjon Bogdani u 33. zabio za potpuni preokret. U nastavku su za Sienu zabili Luca Rossettini i Franco Brienza i tako potvrdili Sieninu šestu ovosezonsku pobjedu. Budan je odigrao svih 90 minuta.

Istovjetnu pobjedu kao Siena ostvarila je Atalanta na domaćem travnjaku protiv Rome. Junak susreta bio je argentinski napadač German Denis koji je zabio hat-trick i tako došao do brojke od 14 postignutih golova ove sezone.Valja reći da je Roma susret dovršila s dva igrača manje budući da je u 54. minuti isključen Pablo Daniel Osvaldo, a u 82. Marco Cassetti.

Od ostalih utakmica spomenimo još 2-1 gostujuću pobjedu Leccea nad Cagliarijem. Lecceu je ostvarena pobjeda bila treća uzastopna nakon onih protiv Siene i Cagliarija, a momčad je neporažena u posljednjih pet prvenstvenih susreta.

Zanimljivo je kako je u pet od osam dosad odigranih utakmica podijeljeno jednako toliko crvenih kartona. Jedina utakmica u kojoj igrač nije isključen bila je ona između Catanije i Novare.