Želi napredovati

Heroj Građana o svojoj budućnosti: Zaslužujem ostati!

Još tijekom sezone, a nakon njenog kraja pogotovo, se priča o odlasku 26-godišnjeg bosanskog nogometaša Edina Džeke iz Manchester Cityja...

Džeko se i ne može pohvaliti super-kvalitetnom minutažom u prvoj momčadi, pogotovo nakon što se u klub vratio Carlos Tevez. Dva Argentinca (Agüero i Tevez), te Talijan Balotelli su bili u prednosti kada je bila riječ o napadačkim opcijama trenera Roberta Mancinija.

Zato nije čudno da se Džeko često dovodio u kontekst odlaska, a posljednjih dana se najčešće pričalo o Juventusu. Neki izvori su čak naglašavali da je taj transfer sasvim blizu realizacije. No, sam nogometaš govori suprotno.

"Ne brinem se oko svih priča jer mislim da zaslužujem i dalje biti igrač Manchester Cityja. Dokazao sam se, uz to sam zabio nekoliko zbilja bitnih pogodaka", rekao je Džeko.

Najbitniji je bio onaj u posljednjem kolu Premiershipa, kada je City došao do naslova prvaka. U 92. je Džeko dao gol za 2-2 protiv QPR-a, a dvije minute kasnije je poentirao Sergio Agüero za pobjedu i naslov prvaka.

"Naravno da sam želio više i češće igrati, ali trener je taj koji donosi konačne odluke. Ali, spreman sam na još jači rad. Ne želim promjene, želim samo i dalje napredovati i učiti u Cityju", završio je Džeko. (TS)