Porto oštećen

Guardiola nakon Superkupa o Messiju, a trener Porta o - sucima

Različito raspoloženje vladalo je u svlačionici nakon Europskog superkupa u Monacu između Barcelone i Porta u kojoj je španjolski i europski nogometni prvak slavio s 2-0...

Kao i obično, Barçu je do naslova predvodio najbolji nogometaš današnjice Lionel Messi koji je zabio prvi, a asistirao Cescu Fabregasu kod drugog gola.

''Da biste osvojili ovoliko naslova potreban vam je ključni igrač. A mi imamo Messija. Ako dodate tomu spektakularne predstave ostalih...'', komentirao je Barçin trener Pep Guardiola.

''Osvajanje ove titule bilo je teško. Ovi igrači su neponovljivi. Nikad mi ne dosadi hvaliti ih jer imaju tako kompetitivne duše. Osvajamo prosječno četiri titule po sezoni jer smo dovoljno sretni da imamo ove igrače'', dodao je trener katalonskog kluba.

Trener Porta Vitor Pereira vjeruje da je njegova momčad u susretu oštećena za nedosuđeni jedanaesterac deset minuta pred kraj kada je Eric Abidal nakon jedne izgubljene lopte u kaznenom prostoru oborio Freddyja Guarina.

''Znam da je teško dosuditi penal Barceloni u 80. minuti, ali da se to dogodilo na suprotnoj strani, bio bi penal'', izjavio je Pereira.

''Mislim da smo odigrali sjajnu utakmicu, stalno na Barceloninoj razini. Htjeli smo zabiti, vršili smo pritisak visoko na terenu, htjeli smo loptu i htjeli smo pobjedu. Igrali smo dobro u prvom dijelu i čak nakon zaostatka 1-0 imali smo jednu ili dvije prilike.''