Prvi poraz Tottenhama

Giroud donio Arsenalu pobjedu u sjevernolondonskom derbiju

U ljutom derbiju sjevernog Londona nogometaši Arsenala svladali su pred svojim navijačima Tottenham s minimalnih 1-0, te mu tako nanijeli prvi poraz u sezoni...

Nakon uvodnog poraza u sezoni, 1-3 na Emiratesu od Aston Ville, Arsenal je, bez pravih pojačanja u prijelaznom roku, upisao četvrtu uzastopnu pobjedu. Nakon Fulhama u Premierligi i dva puta turskog Fenerbahçea u Ligi prvaka, nova žrtva momčadi menadžera Arsenea Wengera bio je Tottenham.

"Topnici" su bili bolji tijekom većeg dijela susreta, koji su otvorili dvjema prijetnjama iz slobodnog udarca. Izvođač je bio Santi Cazorla, a kod prvog mu se pokušaja ispriječio vratar Hugo Lloris, dok je kod drugog lukavog pokušaja (ispod živog zida) za malo bio neprecizan.

Bolju su igru domaći nogometaši naplatiti u 23. minuti brzom akcijom koju je zaključio Francuz Olivier Giroud. Tomaš Rosicky poslao je loptu u kazneni prostor za Theo Walcotta, a ovaj s desne strane prizemno ubacio u peterac, gdje je najbrži bio Giroud i malim dodirom lijevom nogom poslao loptu u bliži kut Llorisovih vrata.

Arsenal je u ostatku utakmice imao konkretnijih prilika, no redom su neprecizni bili Walcott, Giroud, ponovno Walcott i Monreal. Tottenham, za koji je debitirao Erik Lamela, je imao samo jednu pravu priliku za pogodak kada je u 78. minuti Roberto Soldado pucao iskosa s desne strane, no lopta je malo ispred gol-crte pogodila Girouda u rame i otišla preko gola. U posljednjih je pet minuta Tottenham okupirao šesnaesterac domaće momčadi, koja se ipak do kraja uspjela obraniti i osvojiti tri boda.

Recimo i da je susret obilježila teška ozljeda Tottenhamovog veznog igrača Etiennea Capouea u 74. minuti. Francuz je travnjak napustio na nosilima, s mobiliziranom potkoljenicom i maskom za kisik na nosu.

Ovakvim raspletom situacije Liverpool ostaje samostalno na vrhu Premierlige s devet bodova i tri identične pobjede od po 1-0. Arsenal je već četvrti sa šest bodova, dok je Tottenham šesti s jednakim brojem bodova. Aktualni prvak Manchester United je tek sedmi s četiri boda iz tri utakmice. (TS)