Udarna igla Uniteda!

Ferguson oduševljen prvim strijelcem lige: On je sjajan igrač!

Menadžer engleskog nogometnog Premierligaša Manchester Uniteda Sir Alex Ferguson bio je iznimno zadovoljan pobjedom svoje momčadi i pogotkom Robina van Persieja u susretu protiv West Bromwicha...

United je na Old Traffordu u sklopu 20. kola Premierlige ugostio WBA i slavio s rutinskih 2-0. Van Persie je susret započeo na klupi za pričuve, ali ga je Ferguson ipak odlučio uvesti u igru 25 minuta prije kraja susreta, da pokuša staviti točku na "i" pobjedi "crvenih vragova".

Ovaj je to i uradio u 91. minuti susreta prekrasnim pogotkom u gornji desni kuta vratara West Broma Bena Fostera, koji je uoči susreta izjavio da je maknuo sjajnog Nizozemca s popisa svoje momčadi "iz snova". Van Persie je pogotkom samostalno izbio na vrh ljestvice strijelaca Premierlige s njih 14!

"On je sjajan igrač! Ušao je na travnjak i u potpunosti promijenio našu igru. Svaki put kada je dobio loptu obrana WBA-a je bila na teškim mukama", rekao je Ferguson nakon susreta.

"Bili su jako naporna i tvrdoglava momčad (WBA). Naporno su radili da zaustave naše napade, a u tome im je pomagala i spora podloga (natopljen travnjak)", veli škotski stručnjak.

United na Novu godinu putuje kod Wigana, a Ferguson se nada da će uspjeti osvježiti svoju momčad u sljedeća dva i pol dana.

"Nadam se da će se vratiti Phil Jones i Rafael. Danas smo odmarali Javiera Hernandeza, Ryana Giggsa i Paula Scholesa. Mislim da ćemo imati dovoljno svježih igrača za taj susret", zaključio je Fergie, čija momčad ima velikih sedam bodova prednosti u odnosu na gradskog rivala City na premierligaškoj ljestvici. (TS)