Nova blamaža Aston Ville

Džeko zabio dvaput u prvih pet minuta, United sredio WBA

Manchester United upisao je teže od očekivanog tri boda u sklopu 20. kola engleske nogometne Premierlige. Na Old Traffordu je West Bromwich poražen s 2-0, iako je mogao barem do boda...

Momčad Sir Alexa Fergusona dominantno je otvorila susret, te je plela mrežu oko vratiju Bena Fostera. Akcija koju su kreirali Ashley Young i Shinji Kagawa, koji se vratio na travnjak nakon dva mjeseca izbivanja, okončana je pogotkom u 9. minuti.

Kagawa je proigrao Younga, do kojeg se lopta doduše sretno odbila, a ovaj je oštro ubacio u peterac, gdje je loptu u svoju mrežu skrenuo McAuley. Promjene rezultata do kraja poluvremena više nije bilo, a obje su momčadi imale svojih solidnih prilika.

Manchester United vs WBA 2:0 GOALS HIGHLIGHTS by UCL2410

U nastavku je West Bromwich zaigrao puno bolje, te u dva navrata pogađao okvire vratiju, ali do poravnanja nije došlo. Ferguson je najboljeg strijelca "crvenih vragova" Robina van Persieja odlučio na početku susreta ostaviti na klupi za pričuvne igrače, ali ga je ipak u 65. ubacio u igru umjesto Kagawe.

Nizozemac je u prvoj minuti sudačkog dodatka ipak zabio svoj 14. pogodak ove sezone, s kojim je samostalno izbio na vrh premierligaške ljestvice strijelaca ispred Španjolca Michua. Van Persie je savršeno ljevicom naciljao gornji desni kut Fosterova gola za konačnih 2-0.

Norwich-Manchester City 3-4 Highlights All Goals by marcoxxx46

Razmak od sedam bodova za Unitedom zadržao je City koji je s 4-3 slavio kod Norwicha. Svega pet minuta bilo je dovoljno da bosansko-hercegovački reprezentativac Edin Džeko postane četvrti igrač u povijesti Premierlige, koji je u uvodnih pet minuta utakmice dva puta tresao mrežu.

Anthony Pilkington smanjio je na 1-2 u redovima Norwicha u 15. minuti, a onda se svega minutu prije kraja prvog dijela sve dodatno zakompliciralo za goste iz Manchestera. Samir Nasri zaradio je izravni crveni karton, te ostavio svoju momčad na cjedilu.

No, igrač manje kao da je dao dodatni imperativ aktualnom prvaku, koji je nakon pet minuta igre u nastavku preko Sergija Agüera povećao prednost na 3-1. Trinaest minuta kasnije Russell Martin vraća nadu domaćinu da bi mogao do boda, ali samo nekoliko minuta kasnije domaći vratar griješi nakon udarca Džeke i daje Cityju novu prednost od dva pogotka razlike.

Aston Villa-Wigan 0-3 Highlights All Goals by marcoxxx46

Martin svojim drugim pogotkom 15 minuta prije kraja susreta ponovno vraća nadu Norwichu, no City do kraja ipak čuva svoju mrežu netaknutom i nakon neočekivanog poraza kod Sunderlanda u prošlome kolu (1-0) upisuje petu gostujuću pobjedu sezone.

Od ostalih rezultata izdvojimo novu blamažu Aston Ville, koja je s 3-0 poražena pred svojim navijačima od strane Wigana. Nakon što je u preotekla dva kola primila čak 12 pogodaka (8-0 Chelsea, 4-0 Tottenham), Villa je još jednom razočarala i to protiv ponajlošijeg sastava lige. Ramis, Boyce i Kone tresli su mrežu domaćeg vratara Guzana.

Premierliga, 20. kolo:

Sunderland - Tottenham 1-2 (O'Shea 40 / Cuellar 48-ag, Lennon 51)

Aston Villa - Wigan 0-3 (Ramis 3, Boyce 52, Kone 56)

Fulham - Swansea 1-2 (Ruiz Gonzalez 56 / Graham 19, De Guzman 52)

Manchester United - West Bromwich 2-0 (McAuley 9-ag, Van Persie 90+1)

Norwich - Manchester City 3-4 (Pilkington 15, Martin 63, 75 / Džeko, 2, 5, 67, Agüero 50)

Reading - West Ham 1-0 (Pogrebnjak 5)

Stoke City - Southampton 3-3 (Jones 16, Upson 67, Jerome 90 / Lambert 10, Rodriguez 24, Wilkinson 36-ag)