Jelavić zamalo zabio

Everton zaustavio City, španjolsko otkriće s dva gola šokiralo Arsenal!

Manchester City odigrao je na Etihadu protiv Evertona 1-1, dok je Arsenal na svom Emiratesu izgubio 2-0 od Swanseaja u 15. kolu engleskog nogometnog prvenstva...

Everton se tako potvrdio kao "crna mačka" za momčad Roberta Mancinija u posljednje vrijeme budući su aktualni prvaci prethodno ovom susretu poraženi od njih u četiri od posljednjih pet domaćih utakmica. Ovoga puta "građani" nisu izgubili, ali su upisali i šesti remi u sezoni koji je otvorio vrata Manchester Unitedu da kasnijom eventualnom pobjedom protiv Readinga poveća prednost na vrhu.

Oba su pogotka na Etihadu postignuta u prvom dijelu. U 33. je zabio Marouane Fellaini iz gužve iz neposredne blizine, dok je konačnih 1-1 postavio Carlos Tevez deset minuta kasnije iz jedanaesterca koji je prethodno skrivio upravo Fellaini nad Edinom Džekom.

City je do kraja dominirao u posjedu lopte, ali bez konkretnih prilika. Nikica Jelavić zamijenjen je u drugoj minuti sudačke nadoknade, a u 90. minuti je bio blizu postizanja gola nakon slobodnog udarca, ali je Joe Hart uspio ukrotiti loptu.

Arsenal je na Emiratesu izgubio od Swanseaja u samoj završnici i pretrpio drugi domaći poraz u sezoni. U razmaku od samo tri minute, u 89. i prvoj sudačke nadoknade, zabio je Michu. Bili su to Španjolcu deveti i deseti gol u sezoni čime je izbio na čelno mjesto ljestvice strijelaca.

Tottenham je treću uzastopnu pobjedu ostvario na gostovanju kod gradskog rivala Fulhama s uvjerljivih 3-0. Dva je puta zabio Jermain Defoe, a jednom Sandro. Defoeu su to bili osmi i deveti gol u sezoni, a čak ih je šest zabio u pet londonskih derbija. Mladen Petrić je za poraženi sastav igrao do 79. minute.

WBA je nakon četiri uzastopne pobjede upisao i drugi uzastopni poraz, kod kuće od Stokea 0-1, dok je QPR i dalje bez pobjede u prvenstvu nakon domaćih 1-1 protiv Aston Ville. Druga je to utakmica da je QPR s klupe vodio Harry Redknapp, dok je Stokeu prvu ovosezonsku gostujuću pobjedu donio Dean Whitehead golom iz 75. minute. (TS)