Donio im Wembley

Everton slavi Jelavića nakon trijumfa: On je promijenio našu igru!

Australski veznjak Evertona Tim Cahill (32) i kapetan momčadi Phil Neville (35) nahvalili su hrvatskog nogometnog reprezentativca Nikicu Jelavića nakon ponovljene četvrtfinalne utakmice FA Cupa protiv Sunderlanda...

Jelavić je zaslužan kod oba pogotka na susretu u 2-0 gostujućoj pobjedi Evertona. Prvi je zabio u 24. minuti, što mu je bio treći gol u osmom nastupu za "toffeese", a kumovao je i autogolu Vaughna u 57. minuti, budući ju je branič Sunderlanda iz straha od hrvatskog napadača ugurao u vlastitu mrežu.

''On (Jelavić) je u mnogome promijenio našu igru. On je netko tko može zadržati loptu u napadu, zabiti golove i tko može uključiti suigrače u igru, što jako puno pomaže'', komentirao je Cahill za ITV.

''Mislim da je to bila fantastična izvedba. Kada dođete na gostovanje, želite igrati bez straha, a nama je to uspjelo. Dečki su bili fantastični. Radna etika i napadač bili su sjajni. Mučili smo se s golovima ove sezone, ali on (Jelavić) ih sada zabija za nas'', dodao je Neville.

Salvama pohvala na račun hrvatskog nogometnog reprezentativca pridružio se i David Moyes. Kako i ne bi, kada je Jelavić donio ono što je nedostajalo u igri njegove momčadi - golove!

''Mislim da je odigrao jako dobro. Izgleda gladno, izgleda kao pravi centarfor, ono što nam je nedostajalo'', rekao je Moyes, uz dodatak:

''Dečki ga vole. Sviđa im se način na koji igra, vole njegov stil. On, Darron Gibson, Steven Pienaar i Landon Donovan stigli su u siječnju i mi smo uspjeli malo profitirati od toga.''