Bizaran prekid

Europska liga: Bilićev Bešiktaš prošao, požar u Alkmaaru

Čitav niz bizarnih događaja oblikovao je uzvratni dvoboj 4. pretkola Europa lige između AZ Alkmaara i grčkog Atromitosa u Nizozemskoj, koji je nakon 55. minuta prekinut...

Prekinuo ga je požar koji je izbio unutar stadiona, navodno u jednome od restorana unutar čitavog kompleksa. Nitko, prema dosad pristiglim informacijama, nije ozlijeđen, a francuski sudac Antony Gautier iz sigurnosnih je razloga odlučio prekinuti utakmicu.

U trenutku prekida gosti su vodili 1-0 pogotkom bivšeg napadača zagrebačkog Dinama, 31-godišnjeg Dimitriosa Papadopoulosa. Papadopulos je još stigao promašiti 11-erac u 20. minuti.

Premda su Nizozemci u prvoj utakmici slavili 3-1 kao gosti, Grci su bili na dobrom putu sasvim preokrenuti rezultat jer je u drugoj minuti utakmice Gautier pokazao crveni karton norveškom veznjaku domaćih Henriksenu. Premda nije niti dotaknuo suparničkog igrača, Francuz je kaznio njegovu namjeru. Prošlo je tek 80-ak sekundi igre!

Prema prvim informacijama iz Nizozemske, utakmica bi se od 55. minute mogla nastaviti u petak ujutro, i to bez prisustva gledatelja.

Talijanski Udinese, premda praktički s najjačim sastavom, nije preokrenuti 3-1 pobjedu Slovana iz Libereca u Udinama prije tjedan dana. U četvrtak su Česi kod kuće uspjeli izvući remi (1-1) i probiti se u grupnu fazu natjecanja. Ivan Kelava branio je svih 90 minuta gol gostiju, dok je Reanto Kelić odigrao cijelu utakmicu za Slovan na stoperskoj poziciji.

Bešiktaš Slavena Bilića prošao je dalje 2:0 pobjedom protiv Tromsa iako su Norvežani imali 2:1 iz prve utakmice.

Belgijski Waregem jedva je uspio proći nikozijski APOEL našeg Marija Budimira (na klupi), kao i moldavski Sheriff Vojvodinu našeg Mateja Delača.

Bečki Rapid u dvjema je utakmicama (ukupno 4-0, danas 3-0) deklasirao gruzijsku Dilu Gori, momčad koja je u prethodnom pretkolu izbacila splitski Hajduk. Danski Nordsjaelland propustio je priliku za prolazak domaćim porazom (1-0) od švedskog Elfsborga. Ivan Runje i Mario Tičinović odigrali su svih 90 minuta za poraženi sastav.

Svi klubovi koji izgube u 4. pretkolu ući će u ždrijeb iz kojeg će u petak biti određen jedan sretni gubitnik koji će sudjelovati u natjecanju po skupinama. Posljedica je to potvrđene Fenerbahçeove suspenzije od Međunarodnoga sportskog suda (CAS).

Europa liga, uzvratne utakmice 4. pretkola:

Stuttgart – Rijeka 2-2, ukupno 3-4 (Gentner 34, Marić 75-ag / Benko 30, Mujanović 90)
Rubin Kazan – Molde 3-0, 5-0 (Prudnjikov 33, Eremenko 50. Azmoun 84)
Spartak Moskva – St. Gallen 2-4, 3-5 (Özbiliz 1, Movsisyan 83 / Karanović 17, 32, Rodriguez 36, Janjatović 88)
Nordsjaelland – Elfsborg 0-1, 1-2 (Beckmann 71)
Dila Gori – Rapid Beč 0-3, 0-4 (Schaub 45, Sabitzer 63, Behrendt 90)
Astra Giurgiu – Maccabi Haifa 1-1, 1-3 (Gaman 27 / Rayo 34)
Dinamo Kijev – Aktobe 5-1, 8-3 (Lens 9, Bezuš 30, Mbokani 36, Ideye 52-11m, Husjev 73 / Gejnrih 37-11m)
Trabzonspor – Kukësi 3-1, 5-1 (Paulo Henrique 14, 64, Malouda 54 / Popović 11)
AZ Alkmaar – Atromitos 0-1, prekid u 55. minuti, 3-2 (Papadopoulos 53)
St. Etienne – Esbjerg 0-1, 3-5 (Sall 73-ag)
APOEL – Zulte-Waregem 1-2, 2-3 (Aloneftis 52 / Habibou 12, Naessens 90)
Slovan Liberec – Udinese 1-1, 4-2 (Delarge 23 / Lazzari 42)
Sheriff – Vojvodina 2-1, 32 (Jhulliam 59, Fernando 67 / Leković 90)
Bešiktaš – Tromso 2-0, 1-2 (Hugo Almeida 52, Özyakup 55)