Europska liga, 2. pretkolo

Belupo 'šesticom' osigurao prolaz, Osijek 'nastradao' u Gradskom vrtu

Nogometaši koprivničkog Slaven Belupa uvjerljivom su 6-0 pobjedom nad sjevernoirskim Portadownom već u prvoj utakmici 2. pretkola Europa lige osigurali prolazak u sljedeću fazu natjecanja...

Već nakon uvodnih 15 minuta dvoboja pokazalo se da je Portadown nedorastao suparnik hrvatskom predstavniku koji je u vodstvo došao nakon autogola Breena nakon svega 41 sekunde igre. Potom je mrežu gostiju dva puta, u 14. i 33. minuti, pogodio Tomislav Bušić, da bi u nastavku na scenu stupilo pojačanje Koprivničana pristiglo ovog ljeta iz Lučkog, Nikola Rak. Tri je pogotka, u 56., 72. i 80. minuti, postigao Rak i u natjecateljskom debiju u dresu "farmaceuta" odmah postigao hat-trick, te osigurao miran put svojoj momčadi u Sjevernu Irsku na uzvrat.

Iako su rano poveli, nogometaši Osijeka na koncu su doživjeli težak 3-1 poraz na domaćem terenu od švedskog Kalmara u utakmici 2. pretkola Europa lige.

Sve je lijepo počelo za Osječane kada je u 6. minuti Ivan Miličević pospremio loptu u mrežu gostiju iz Švedske i doveo hrvatsku momčad do prednosti 1-0. Stvari je na početak vratio Mendes u 34. minuti, a "kola" su krenula nizbrdo kada je u drugom poluvremenu, odnosno u 63. minuti isključenje zaradio branič Osijeka Marko Lešković. U narednih pet minuta munjevito su nogometaši Kalmara konkretizirali brojčanu nadmoć, te preko Daude u 66. i Gutua u 68. minuti došlo do velike pobjede od 3-1.

Uzvrat na sjeveru Europe za momčad trenera Stanka Mršića tako će biti samo formalnost. (TS)