Modrić na klupi

Spektakularan remi Barce i Reala: Messi i Ronaldo zabijali, Magic uživao!

U velikom derbiju 7. kola španjolske Primere Barcelona i Real Madrid odigrali su 2:2 na Camp Nou. Luka Modrić nije ulazio u igru...

U 254. “el clasicu”, okršaju najvećih rivala u španjolskom nogometu, Barcelona i Real Madrid su na Camp Nouu odigrali neodlučeno 2-2. Katalonci su tako i nakom 7. kola Primere zadržali osam bodova prednosti pred Realom.

Kao što je postao običaj posljednjih sezona, i nedjeljni je sudar velikih suparnika bio vrlo sadržajan, a u glavnim su ulogama bili oni od kojih se to najviše i očekivalo - Lionel Messi i Cristiano Ronaldo. Dvojica najboljih nogometaša današnjice su s po dva pogotka bili junaci svojih klubova, a pitanje tko je više zaslužio Zlatnu loptu ove godine ostavili i dalje otvorenim.

Dio spektakla u katalonskoj prijestolnici nije bio i hrvatski nogometaš Luka Modrić. Jose Mourinho je od prve minute na teren gurnuo Xabija Alonsa i Samija Khediru na pozicijama defenzivnih veznjaka, odnosno Mesuta Özila kao playmakera. U nastavku utakmice ušao je Kaka umjesto Özila, a Modrić je svih 90 minuta ostao na klupi.

Prvu veliku priliku imao je Real, točnije Sergio Ramos koji je u 19. minuti pucao glavom malo pored gola. Dvije minute kasnije Andres Iniesta je pucao preko vrata, a onda je u 23. minuti stiglo i vodstvo gostiju. Kombinirali su Mesut Özil i Sami Khedira, lopta je na kraju završila kod Karima Benzeme koji ju je gurnuo Ronaldu na lijevoj strani kaznenog prostora. Portugalac je pucao isprva i pogodio bliži kut gola Victora Valdesa. Postao je time prvi igrač u povijesti koji je bio strijelac u šest “el clasica” zaredom. Ujedno je pogađao i pet puta zaredom na Camp Nouu.

Barcelona - R.Madrid footyroom.com by footyroom

Real je u tim trenucima u potpunosti dominirao, ali nije uspio povećati vodstvo. Samo dvije minute nakon Ronaldova pogotka, Benzema je pogodio stativu, a u 31. minuti su Madriđani kažnjeni. Njihova je obrana napravila nekoliko pogrešaka u nizu, lopta se odbijala na sve strane, a na koncu i do Messija koji je lakoćom iskoristio poklon i iz blizine svladao Ikera Casillasa.

Messi je ponovno zablistao u 61. minuti kada je sjajno izveo slobodni udarac s otprilike 25 metara i prebacio prednost na stranu Barcelone. Bio mu je to deseti pogodak koji je zabio Casillasu u Primeri. Španjolski reprezentativni vratar ni od koga nije primio više golova. Ujedno je to Argentincu bio 17. pogodak u "el clasicima" čime se približio rekorderu Di Stefanu samo na gol zaostatka.

Messijevim pogotkom nedjeljna priča, međutim, nije zaključena. Samo pet minuta kasnije Özil je sjajno proigrao Ronalda koji je izbio sam pred Valdesa i izjednačio na 2-2. Bio je to krajnji rezultat utakmice, ali ne i kraj prilikama. Najbolju je imao Martin Montoya, koji je ušao u 28. minuti umjesto ozlijeđenog Danija Alvesa, a u 88. minuti je pogodio gredu. Inače, veliki derbi s tribina Camp Noua promatrao je legendarni američki košarkaš Magic Johnson. Prema smiješku bi se moglo zaključiti da je uživao u utakmici. (I.M./TS)

Primera, 7. kolo:

Barcelona - Real Madrid 2-2 (Messi 31, 61 / Ronaldo 23, 66)

Athletic Bilbao - Osasuna 1-0 (Aduriz 12)

Mallorca - Granada 1-2 (Hemed 86 / El Arabi 65 - 11m, Torje 76)

Levante - Valencia 1-0 (Martins 22)

Redoslijed: 1. Barclelona 19, 2. Atletico Madrid 16 (-1), 3. Malaga 14 (-1), 4. Betis 12, 5. Real Madrid 11...

Tijek utakmice Barcelona - Real Madrid: 2:2

90' Kraj utakmice.

88' Dobra šansa za Montoyu, ali samo korner.

80' Kaka je ušao umjesto Ozila.

66' GOOOL!!! Ronaldo je izjednačio na 2:2. Adriano je "zaspao", nije istrčao na vrijeme, Ronaldo je prošao i lagano zabio.

Barcelona vs Real Madrid 2-2 7.10.12 by ourmatch

60' GOOOL!!! Messi je iz slobodnjaka zabio za vodstvo Barcelone. Još mu nedostaje samo jedan pogodak da dostigne legendarnog veznjaka Reala Alfreda Di Stefana, koji je u "clasicima" zabio 18 pogodaka.

Barcelona vs Real Madrid 2-1 7.10.12 by ourmatch

60' Slobodan udarac za Barcu nekih 20 metara iskosa s lijeve strane. Messi je tražio žuti karton za Xabija Alonsa. Bio bi to drugi žuti za veznjaka Reala.

54' Slobodan udarac za Real u opasnoj zoni. Busqets je srušio Ronalda i dobio žuti karton.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

30' GOOOL!!! Messi je izjednačio na 1:1. Bio je to prilično sretan gol Barcelone. Lopta se odbija po šesnaestercu Reala. Messi je spretno i spretno iskoristio gužvu i iz neposredne blizine ubacio loptu u mrežu Casillasa.

Barcelona vs Real Madrid 1-1 7.10.12 by ourmatch

27' Montoya je ušao umjesto ozlijeđenog Alvesa.

25' Real je mogao povesti 2:0. Benzema je pogodio gredu s vrha peterca, lopta se odbila do Marije, ali Valdes brani.

23' GOOOL!!! Real je poveo golom Ronalda. Portugalac je iskosa s lijeve strane pogodio bliži kut Valdesa. Golu je prethodila sjajna akcija Reala od nekoliko izmijenjenih pasova, u kojima je bilo i dodavanja petom. Lopta je na kraju došla do Ronalda, a ovaj nije puno oklijevao i poogodio je na pravo mjesto.

Barcelona 0-1 Real Madrid by goalsarena2012-3

19' Nova šansa za Real. Nakon kornera, Ramos je bio najvišlji, ali lopta je prohujala pored lijeve vratnice.

17' Kako je i najavljeno Camp Nouom se u 17. minuti zaorilo: Neovisna Katalonija!

13' Prva ozbiljnija akcija Reala. Zaprijetio je Benzema nakon dodavanja Ronalda.

8' Barca ima terensku inicijativu, ali bez izrazitih šansi.

1' Utakmica je počela.

Objavljeni su službeni sastavi. Jose Mourinho odlučio je dati prednost Mesutu Ozilu ispred Luke Modrića i Kake.

Sastavi:

Barcelona: Valdés - Alves, Mascherano, Adriano, Jordi Alba - Busquets, Xavi, Iniesta - Pedro, Messi, Cesc

Real Madrid: Casillas - Arbeloa, Pepe, Ramos, Marcelo - Xabi Alonso, Khedira - Di María, Özil, Cristiano - Benzema