Mlade nade krenule porazima

El Clasico i u 2. ligi: Pogledajte genijalni pogodak Barcinog super talenta!

Kao uvertira u Primeru koja kreće danas, sinoć je startala španjolska Segunda, u kojoj nas ove sezone čeka i 'El Clasico B'...

Otvaranje je donijelo pravu golijadu na susretu Barcelone B i Almerije. Iako su gosti stigli oslabljeni nakon odlaska nekih bitnih igrača ovog ljeta i premda su poslije desetak minuta imali dva pogotka zaostatka, na kraju su upisali pobjedu protiv Barcine mladosti - vaterpolo rezultatom 5:4.

Ipak, utakmicu je obilježio genijalni potez domaćeg super talenta Gerarda Deulofeua. Riječ je o 18-godišnjaku koji je član U-19 reprezentacije Španjolske i kojeg je bivši trener Guardiola već 'najavio' prošle sezone, kad mu je u dva navrata dao priliku da upiše premijerne minute za prvu momčad Barcelone. Deulofeu bi vrlo skoro mogao biti i potpuno promoviran od strane Tita Villanove, jer s golčinama poput jučerašnje dokazuje da je možda i najveća nada Barcelone B, koja u svom kadru ima još nekih zanimljivih imena – Sergija Roberta, Kika Femeniju, Rafinhu, ali i 'novog Messija' – Sergija Arauja, omalenog Argentinca pristiglog na posudbu iz Boce Juniors...

Usput, spomenimo kako se u Segundu poslije šest godina izbivanja vratila i rezervna momčad Kraljevskog kluba, što znači da ćemo ove sezone imati priliku gledati i drugoligaški El Clasico. Real Madrid B ili Real Madrid Castilla 'debitirao' je gostovanjem kod dojučerašnjeg prvoligaša Villarreala. Vodili su Madriđani golom Jesea s bijele točne, no na kraju je Žuta podmornica preokrenula pogocima debitanta Cavenaghija. Osim bivšeg člana River Platea, moskovskog Spartaka i Bordeauxa, na El Madrigal su ljetos došli i švedski branič Mellberg, te nigerijski ofenzivac Uche. Uz starosjedioce Sennu, Canija, Musacchija, Javija Ventu... trebalo bi to biti dosta za ekspresni povratak u Primeru.