Pogodak u 93. minuti

Džeko i društvo pali na Stadionu svjetla nakon šokantnog gola iz zaleđa!

U nedjelju, prvog dana 2012. godine, odigrane su dvije utakmice 19. kola engleskog Premiershipa, a u tih 180 minuta su postignuta samo dva pogotka...

Nakon što su mnogi klubovi s vrha kiksali u subotu, loš je rezultat dan kasnije upisao i vodeći Manchester City. Jedan od ta dva pogotka je bio koban i za njih, pa je tako Sunderland pobijedio s 1-0 i to golom u 93. minuti, posljednjoj sudačke nadoknade.

No, treba napomenuti da je pogodak postignut iz zaleđa, te je pobjeda domaćina ipak nerealna nakon svega budući da su gosti bili bolji tijekom cijele utakmice. Pogotovo u nastavku kada su u igru ušli Sergio Agüero i David Silva, no do pogotka nisu došli.

Odličnu je šansu u 60. minuti imao baš argentinski nogometaš. Nakon akcije Silve i Džeke našao se praktički sam pred suparničkim vratima, ali je pucao pomalo traljavo. Nakon toga je bosanski nogometaš Džeko imao još dvije šanse, ali se spetljao u ključnim trenucima. Najbolju je šansu Mancinijeva momčad imala u 89. minuti kada je Richards u padu glavom zahvatio loptu, ali je ona pogodila tek gredu domaćih vratiju.

I kada se čekao kraj ogleda zabljesnuo je Korejac Dong Won Ji. Rekli smo, bio je u zaleđu, ali je lijepo prevario vratara Harta i potom lako pospremio loptu u nebranjenu mrežu. Za City je to bio tek drugi poraz u sezoni (dosad su bolji od njih bili jedino igrači Chelseaja), te na vrhu i dalje ima jednaki broj bodova kao United.

Everton je u gostima pobijedio West Bromwich s 1-0, a strijelac jedinog pogotka na utakmice je bio Anichebe i to pri samom kraju (88. minuta). Nigerijac je, inače, u igru ušao tek u 65. minuti, te se pokazao kao pravi džoker u momčadi iz Liverpoola. Utakmica je, inače, bila slabijeg intenziteta, a Everton je tek nešto bolju igru okrunio na kraju s tri boda.