Ajaxov playmaker

Dvije golčine Dynamu u 20 minuta: Pogledajte ove slobodnjake

U prijateljskoj utakmici njemački drugoligaš ugostio je nizozemskog velikana.

Dynamo Dresden nije pružio preveliki otpor Ajaxu, koji je slavio s 0:3. Prva dva pogotka za Kopljanike postigao je Christian Eriksen, koji je dvaput poentirao iz slobodnih udaraca u razmaku od samo 20 minuta.

Prvo je u četvrtoj minuti, kad je dosuđen prekršaj u poziciji idealnoj za ljevaka, Eriksen uzeo šut i desnicom fenomenalno pogodio rašlje Dynamova gola.

First Free kick Eriksen vs. Dresden by GoalsNL

Na polovici prvog poluvremena Eriksen je opet zabljesnuo. Slobodnjak na drugoj strani, ali udaljenost ista, baš kao i ishod - pogodak!

Doduše, ovaj put se odbio od grede, ali domaćem vrataru ponovno nije bilo pomoći...