Ovo nisu očekivali

Novi problemi za Abramoviča: Chelsea 'kiksao' na Stamfordu

Nogometaši Chelseaja u prvoj utakmici 18. premierligaškog kola kao domaćini nisu uspjeli pobijediti gradskog rivala Fulham. Okršaj na Stamford Bridgeu završio je remijem 1-1...

Kao ni toliko puta ove sezone, momčad Andrea Villas-Boasa ni ovaj put nije uspijevala stvoriti dominaciju na travnjaku. Fulham, koji je na Stamford Bridge stigao s nizom od 35 utakmica bez pobjede u gradskim derbijima (23 poraza, 12 remija), ni po čemu nije izgledao podređeniji razvikanome domaćem sastavu.

szólj hozzá: C1-0F

Fernando Torres, kojem su u ponedjeljak statističari izračunali da je u 2011. godini zabio više (4-3) golova za Liverpool nego za Chelsea, kao i da je u okvir suparničkog gola uputio samo jedan (12-11) udarac više u Chelseajevu negoli u Liverpoolovu dresu, premda je za Liverpool igrao samo u siječnju, a za Chelsea u preostalih 11 mjeseci, promašio je najizgledniju priliku u prvom dijelu utakmice.

szólj hozzá: C1-1F

Svejedno je španjolski centarfor bio ponajbolji igrač u redovima domaćeg sastava pokušavajući se što više uključivati u izgradnju Chelseajevih napada. Asistencijom i dobrim građenjem omogućio je tako i vodeći pogodak na utakmici, koji je u 47. minuti, četvrti put ove sezone u Premiershipu, zabio njegov sunarodnjak Juan Mata. No, sastav Martina Jola izjednačio je samo devet minuta kasnije nakon sjajnog lažnjaka i ubacivanja 26-godišnjeg Kostarikanca Bryana Ruiza Gonzaleza u 56. minuti, kada je prevario Ashleyja Colea. Loptu je u mrežu gurnuo Clint Dempsey zabivši svoj šesti ovosezonski prvenstveni pogodak.

Chelsea je u prosincu i dalje bez poraza u šest odigranih premierligaških utakmica. Sva je tri posljednja dvoboja, međutim, momčad sa Stamford Bridgea remizirala istovjetnim (1-1) rezultatom.