Modrima se ne piše dobro

Dinamov protivnik Malmö pokazao zube: Remizirao s velikim Milanom!

Uoči prve utakmice play-offa Lige prvaka, švedski Malmö pokazao je kako neće biti lagana prepreka 'Modrima'

Nogometaši švedskog prvaka Malmöa, idućeg protivnika zagrebačkog Dinama u kvalifikacijma za Ligu prvaka, odigrali su 2-2 s prvakom Italije Milanom u posljednjoj provjeri uoči sraza s hrvatskim prvakom.

Iako im u domaćem prvenstvu baš i ne cvjetaju ruže gdje se nakon 18 kola nalaze na tek 9. mjestu s 21 bodom manje od vodećeg Helsingborga, ali i tri utakmice manje, nogometaši Malmöa odigrali su vrlo dobru utakmicu protiv šarenog sastava talijanskog prvaka Milana.

Milan je poveo u 27. minuti utakmice preko Antonia Cassana, da bi samo osam minuta kasnije krasnim pogotkom izjednačio Jimmy Durmaz. Rezultatom 1-1 otišlo se na poluvrijeme, a u nastavku je švedski prvak bio čak i opasnija momčad od Milana. Tobias Malm bacio je navijače u ekstazu nakon samo tri minute nastavka kada je doveo domaćina u vodstvo. Nakon brojnih izmjena s obje strane igra se podosta razvodnila pa se trebalo čekati do samog kraja utakmice na iduću zanimljivu situaciju.

Prvo je Gianmariju Comiju opravdano poništen izjednačujući pogodak, ali je zato zgoditak Boatenga u 89. minuti bio regularan i Milan je stigao do izjednačenja.

Ovim rezultatom nogometašima Malmöa sigurno su porasla krila uoči posjeta Maksimiru već za tri dana. Iako je Milan igrao u dosta izmijenjenom sastavu od onog koji je osvojio superkup protiv Intera, švedski je prvak pružio dostojnu partiju, vrijednu respekta.