Fantastični golovi

Falcao ih je samo naljutio: Barca zgazila Atletico, dva gola Messija!

U dvoboju prve i druge momčadi Primere Atletico je poveo pa popio četiri komada.

Barcelona je u 16. kolu Primere na Camp Nou sa 4:1 pobijedila Atletico i ovim trijumfom Madriđanima pobjegla na devet (Atletico) odnosno 13 bodova (Real).

U 16 su kola ostvarili 15 pobjeda i jedan remi i doista je teško povjerovati da ih itko može zaustaviti na putu do naslova.

Dvoboj Barcelone i Atletica je najavljivan i kroz prizmu ogleda dvojice fantastičnih strijelaca - Lionela Messija i Radamela Falcaa. I obojica su u nedjelju bili na visini zadatka, ponovno su matirali suparničke vratare, ali je, dakako, više razloga za zadovoljstvo na kraju imao Messi. Prvi se, međutim, radovao - Falcao.

Nezaustavljivo se u 31. minuti Kolumbijac sjurio s centra, pobjegao je svim čuvarima i svladao Victora Valdesa za vodstvo 1:0. Bio mu je to već 17. pogodak u aktualnom prvenstvu.

Barcelona je do preokreta došla već do poluvremena. Najprije je u 36. minuti sjajnim pogotkom izjednačio Adriano. Brazilac je s vrha šesnaesterca, iskosa s desne strane, potegnuo lijevom nogom i pogodio suprotne rašlje gostujućeg vratara Thibauta Courtoisa. U posljednjoj minuti prvog dijela Sergio Busquets se dokopao lopte u jednoj gužvi nakon kornera i iz blizine pogodio za 2:1.

U nastavku je svoj pečat odlučio ostaviti i Messi. Prvo je u 57. minuti odmjerenim udarcem po zemlji sa 16 metara zabio za 3:1, a u 88. minuti je postavio konačan rezultat, iskoristivši pogrešku Diega Godina. Protiv Atletica je Messi ukupno zabio 17 golova u Primeri, nijedan drugi klub mu nije bolja mušterija. Ove je sezone u Primeri postigao već 25 pogodaka, a nije odigrana još ni polovica natjecanja. Ukupno, pak, u 2012. godini na kontu ima 90 golova računajući sva natjecanja! (TS)

Primera, 16. kolo:

Barcelona - Atletico Madrid 4:1 (Adriano 36, Busquets 45, Messi 57, 88 / Falcao 31)

Real Madrid - Espanyol 2:2 (Ronaldo 45+1, Coentrao 47 / Garcia 30, Albin 88)

Valencia - Rayo Vallecano 0:1 (Dominguez 83 - 11m)

Zaragoza - Levante 0:1 (Garcia 19)