Kobna 88. minuta

Adio titulo: Real preokrenuo pa kiksao, Modrić zamijenjen!

Luka Modrić odradio je sjajno prvo poluvrijeme, ali njegov je Real Madrid na kraju ubilježio novi kiks.

U 16. kolu Primere na svome je Bernabeuu odigrao samo 2:2 protiv Espanyola.

Jose Mourinho je ostavio na klupi Angela di Mariju, a od prve je minute pružio priliku Modriću koji je zaigrao na poziciji playmakera. Modrić je bio vrlo razigran što je došlo do izražaja već u četvrtoj minuti kada je imao prvu veliku priliku, ali je loptu poslao tik uz vratnicu. Isticao se nakon toga driblinzima i proigravanjima, a u 21. je minuti imao još jednu dobru priliku. U 27. minuti s vrha šesnaesterca pogodio je stativu, oslobodivši se prije toga čuvara.

Nakon svih promašaja u 30. je minuti uslijedila kazna. Gosti su odradili sjajnu kontru, Verdu je proigrao Sergija Garciju koji se sjurio prema vratima domaćih i matirao Ikera Casillasa. Real je izjednačio u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela. Modrić je gurnuo loptu Samiju Khediri na desnoj strani, Nijemac je ubacio pred gol gdje je Cristiano Ronaldo đonom pospremio loptu u mrežu za svoj 14. ovosezonski prvenstveni pogodak.

Mourinho je na poluvremenu ostavio Modrića u svlačionici i uveo u igru Di Mariju, a Madriđani su poveli već u 47. minuti. Svoj prvi gol u Primeri zabio je Portugalac Fabio Coentrao na asistenciju sunarodnjaka Ronalda.

No, Realu to nije bilo dovoljno za pobjedu. U 88. minuti je izjednačio Juan Albin kojem je glavom nakon kornera loptu proslijedio Hector Moreno.

Barcelona eventualnom pobjedom protiv Atletica tijekom večeri ima priliku pobjeći Realu na velikih 13 bodova prednosti.

Spomenimo i da je u ranijem teminu Rayo Vallecano kao gost svladao Valenciju s 1:0. Jedini je strijelac za madridsku momčad u 83. minuti s bijele točke bio Alejandro Dominguez. Drugi klub iz Valencije bio je u nedjelju bolje sreće. Levante je s 1:0 kao gost bio bolji od Zaragoze pogotkom Rubena Garcije. (TS)