Golijada u Veroni

Čudesni preokret: Gubili do 92. i onda - 100 sekundi ludila!

Iznimno efikasno bilo je nedjeljno poslijepodne u Serie A gdje je u pet utakmica postignuto čak 27 pogodaka. Najviše ih je bilo u Veroni gdje je Fiorentina svladala istoimenog domaćina s 5:3.

Inter je prekinuo niz od tri uzastopna remija uvjerljivim i kvalitetnim nastupom u Genovi gdje je bio bolji od Sampdorije s visokih 4:0. Walter Mazzarri postavio je Matea Kovačića u početnih 11, a hrvatski reprezentativac dobro je odradio 80 minuta nakon čega ga je zamijenio Diego Milito.

Inter je poveo već u 13. minuti golom Icardija, a domaćin je vrlo brzo stigao u priliku za poravnanje. U 18. minuti Ranocchia je skrivio kazneni udarac, no Handanovič brani pokušaj Maxija Lopeza i svojom već 15. obranom s 11 metara u talijanskoj karijeri drži Inter u vodstvu. Dvije minute kasnije domaćin je ušao u još veće probleme nakon što je isključen Eder i Inter to u drugom dijelu koristi. Novim golom Icardija te pogocima Samuela i Palacija odlazi na visokih 4:0 i uzima vrijedna tri boda.

Napoli je na svom travnjaku također bio vrlo efikasan te je s 4:2 bio bolji od Lazija. Briljirao je Gonzalo Higuain koji je tri puta zatresao mrežu Berishe, a Lazio je imao otežan posao od rane faze drugog poluvremena kada je u 48. minuti zbog drugog žutog kartona igru napustio Cana. Inače, gosti su poveli u 21. minuti golom Lulića, no u završnici prvog dijela Mertens je poravnao na 1:1 da bi u drugom poluvremenu s dva gola Higuaina Napoli napravio potpuni preokret.

U završnici je Onazi smanjio i vratio neizvjesnost u susret, ali Higuain u sudačkoj nadoknadi stavlja točku na i. Josip Radošević nije konkurirao za nastup.

Čak osam pogodaka viđeno je u Veroni gdje je Fiorentina slavila s 5:3. I u ovom susretu osim velikog broja lopti u mreži viđeno je i jedno isključenje pa je tako Verona od 69. minute igrala bez Donadela. Već tada gosti su vodili s 3:1 golovima Cuadrada, Aquilanija i Valera, a točku na i stavili su u završnici Matri i novim pogotkom Aquilani. Strijelci za domaćina bili su Sala u 14. minuti, Toni u 73. iz kaznenog udarca za smanjenje na 3:2 u tom trenutku te Gonzalez u sudačkoj nadoknadi.

Chievo je zahvaljujući hat-tricku Paloschija (9., 45., 56.) odnio pobjedu s gostovanja u Livornu 4:2, a veliki preokret viđen je u Torinu gdje je istoimeni domaćin u sudačkoj nadoknadi slavio protiv Genoe. Gosti i dalje igraju bez Šime Vrsaljka, a u vodstvo su stigli u 85. minuti pogotkom Gilardina. Činilo se da će sva tri boda u Genovu, međutim Immobile u 92. i Cerci u 93. minuti rade preokret i donose domaćinu tri vrijedna boda koji ih ostavljaju u igri za Europu.

Serie A, 33. kolo:

Livorno – Chievo 2:4 (Siligardi 6., Paulinho 34. – 11m / Paloschi 9., 45., 56. – 11m, Thereau 23.)

Napoli – Lazio 4:2 (Mertens 41., Higuain 50. – 11m, 67.,
94. / Lulić 21., Onazi 82.)

Sampdoria – Inter 0:4 (Icardi 13., 63., Samuel 61., Palacio 79.)

Torino – Genoa 2:1 (Immobile 92., Cerci 93. / Gilardino 85.)

Verona – Fiorentina 3:5 (Sala 14., Toni 73. – 11m, Gonzalez 91. / Cuadrado 31., Aquilani 44., 86., Valero 63., Matri 83. – 11m)