Derbi aktualnom prvaku

Čudesni Goetze potopio Bayern na Allianz Areni!

U najvećem derbiju nogometne Bundeslige aktualni prvaci, igrači dortmundske Borussije, slavili su pobjedu 1-0 kod Bayerna na Allianz Areni...

Pobjedu je gostima donio Mario Götze u 65. minuti kada je sa pet-šest metara najbolje reagirao u šesnaestercu domaćina. Tom prilikom je gadno pogriješio Boateng koji je jednu "svijeću" od lopte tražio pogledom i dok se pokušao snaći Götze je lakoćom matirao Neuera. Za Götzea je ovo peti prvenstveni pogodak u sezoni.

Bila je to, inače, otvorena utakmica u kojoj je nešto bolji bio Bayern, no Borussija se u niti jednom trenutka susreta nije postavila inferiorno, te je pokušala prijetiti jednakom snagom.

U posljednjih deset minuta je Bayern gadno stisnuo suparnika u vlastiti šesnaesterac, ali su Kroos, Ribery i Gomez propustili lijepe šanse za izjednačenje.

szólj hozzá: Bayern Munich 0-1 Dortmund

Od hrvatskih nogometaša u obje momčadi nastupio je Ivica Olić koji je na travnjak ušao u 72. minuti umjesto Thomasa Müllera. Danijel Pranjić je ostao na klupi Bavaraca kroz ovaj susret. Kod gostiju je, pak, Ivan Perišić osjetio travnjak tijekom posljednje tri minute.

Zanimljivo da je Bayern tijekom sedam domaćih utakmica Bundeslige ove sezone primio samo dva pogotka! No, u oba slučaja je to označilo poraze. Prije Borussije iz Dortmunda Bayern je na njihovom terenu pobijedila druga Borussija, ona iz Mönchengladbacha.

Dortmunđani su ovime došli na samo dva boda zaostatka Bayernu.