Rapsodija

Čudesna noć: Santos slavio 8:0, Neymara nitko nije mogao zaustaviti

Luda i golovima prepuna noć u južnoameričkom izdanju Lige prvaka – Cope Libertadores...

Santos je prije tjedan dana izgubio prvi susret osmine finala protiv Bolivara (Bolivija) 2-1 na 4000 metara nadmorske visine, ali je zato u uzvratu naplatio svu frustraciju koja je zasigurno proizašla nakon te prve utakmice.

Aktualni prvaci ovog natjecanja slavili su s više nego uvjerljivih 8-0, te sveukupnim rezultatom 9-2 prošli u četvrtfinale. Elano i Ganso su bili dvostruki strijelci, Neymar, Alan Kardec i Borges dodali su po jedan, dok je posljednji gol djelo igrača Bolivara, Valverdea, iako najveće zasluge za isti zaslužuje Neymar koji je asistirao čak pet puta. Santos će u četvrtfinalu Cope Libertadores igrati protiv argentinskog Veleza koji je s ukupnim rezultatom 2-1 izbacio Atletico Nacional.

Osim Santosa, frustracije nakon prve utakmice izbacio je i Universidad de Chile koji je pokazao zašto je jedan od glavnih favorita za naslov prvaka ove sezone. Nakon što je u prvom susretu protiv Deportivo Quita (Ekvador) izgubio s 4-1, Universidad je u uzvratu slavio s visokih 6-0, te trasirao put u četvrtfinale.

Već je do poluvremena čileanska momčad nadoknadila zaostatak (3-0) i prešla u vodstvo zbog pogotka postignutog u gostima. S nova tri pogotka u nastavku riješio je Universidad sve dileme oko ukupnog pobjednika ovog dvoboja, te izborio nastup protiv Libertada (Paragvaj).
Spomenimo još da su dvostruki strijelci bili Junior Fernandes i Angelo Henriquez, dok su po jedan dodali Marcelo Diaz i Eugenio Mena.

Prolaz je u četvrtfinale, u noći s četvrtka na petak, osigurao i brazilski Fluminense pobjedom nad sunarodnjačkim klubom Internacionalom. Nakon što je prva utakmica, igrana u Porto Alegreu, domu Internacionala, završila bez golova i bez pobjednika, Fluminense je u drugoj golovima Leandra i Freda slavio s 2-1.

Doduše, poveo je gost preko Leandra Damiaa nakon svega 13 minuta igre, ali je do poluvremena domaći sastav sve to okrenuo u svoju korist i izborio veliki okršaj protiv argentinskog rivala – Boca Juniorsa.(TS)

Copa Libertadores, osmina finala, uzvratne utakmice:

Santos - Bolivar 8-0 (Elano 6, 51, Neymar 22-11m, Ganso 28, 53, Kardec 30, Valverde 37-ag, Borges 61),
Santos prošao dalje s ukupnim rezultatom 9-2
Universidad de Chile - Deportivo Quito 6-0 (Fernandes 21, 28, Diaz 36, Mena 57, Henriquez 71, 74),
Universidad prošao dalje ukupnim rezultatom 7-4
Fluminense - Internacional 2-1 (Leandro 15, Fred 45+1),
Fluminense prošao dalje ukupnim rezultatom 2-1