Nema predaje

Čudesan podvig: Heroji iz Seville pokazali kako se to radi s dva igrača manje

Herojsku su pobjedu ostvarili nogometaši Seville u dvoboju šestog Primerina kola pobijedivši na svom Sanchez Pizjuanu Valenciju 1-0...

Gol odluke Frederic Kanoute zabio je u 18. minuti utakmice, no čudom su se Andalužani spasili u drugom dijelu. Najprije je Piotr Trochowski u 57. minuti zaradio drugi žuti karton u redovima domaće momčadi. Prvi je dobio samo devet minuta ranije.

Na svoje su gosti, nakon prva tri odigrana kola vodeća momčad prvenstva, došli u 68. minuti, kada je francuski stoper domaćih Julien Escude nepropisno u 16-ercu oborio Aritza Aduriza, prouzročivši 11-erac za goste i isključenje za sebe.

Argentinski veznjak u sastavu Unaija Emeryja Ever Banega promašio je penal, a Sevilla se uspjela obraniti do kraja utakmice.

Od 71. su minute i Valencijini igrači igrali s igračem manje. Zbog udaranja Emira Spahića isključen je Aduriz.

Ivan Rakitić ušao je u igru umjesto strijelca Kanoutea u 58. minuti, odmah po isključenju Trochowskog, kojeg je mijenjao u obadvama dosadašnjim prvenstvenim nastupima. U 86. je minuti hrvatski veznjak zaradio žuti karton.

Svih je 90 minuta za domaće odigrao bosansko-hercegovački reprezentativac Spahić. On je žuti karton dobio u 72. minuti.

U drugoj dosad odigranoj utakmici šestog kola Athletic je u Bilbauu odigrao 1-1 s Villarrealom.

Domaćima je u toj utakmici isključen Ekiza u 82. minuti.

Argentinac Marcelo Bielsa na baskijskoj klupi i dalje čeka svoju prvu pobjedu u Primeri. Dosad se samo može pohvaliti dvama remijima.