Real slavio u 'el clasicu'

Cristiano Ronaldo i zaručnica gledali kako Hrvat 'razbija' Barcu!

U španjolskom košarkaškom "el clasicu" Real Madrid je u sklopu 14. prvenstvenog kola slavio protiv Barcelone na svom parketu sa 78-74, a najbolji igrač utakmice bio je hrvatski reprezentativac Ante Tomić...

Osim vodstva 2-0, te samo nakratko 12-10, Barcelona je u ostataku utakmice uglavnom igrala podređenu ulogu. Real Madrid je u jednom trenutku imao čak i 14 poena razlike, a svega četiri minute prije kraja došao je u situaciju da spašava, činilo se sigurnu pobjedu.

Veliku utakmicu odigrao je centar hrvatske reprezentacije Ante Tomić koji je u pobjedu "kraljevskog kluba" ugradio 16 koševa i osam skokova. Jedino je Jaycee Carroll postigao toliki broj koševa na utakmici, dok nitko iz Realove momčadi nije više puta od Tomića skočio u borbi za loptu.

Sve se zakuhalo nakon loše šuterske serije Reala tijekom treće i dijelom četvrte četvrtine. Domaćin je u prvom poluvremenu ubacio 48 koševa, a onda je u 15 i pol minuta nastavka zabio svega 20. Barcelona je četiri i pol minute prije kraja došla do izjednačenja, ali onda je Real mini-serijom Tomića (4) i Pociusa (5) otišao na nedostižnih plus pet. Naš košarkaš iz igre je gađao vrlo dobrih 7-11, a sa crte slobodnih bacanja 2-2. Uz to uhvatio je osam skokova od čega su tri bila u fazi napada.

Kod gostiju najbolji je bio Boniface N'dong koji je ubacio 12 pena i isto toliko puta skočio za loptu. Treba reći da je Barcelona igrala utakmicu bez možda i najboljeg igrača – Juana Carlosa Navarra.

Ovom pobjedom Real Madrid je zasjeo na vrh ljestvice ACB lige sa jednakim omjerom kao Barcelona (11-3), ali i još tri druge momčadi.

Spomenimo još da je utakmici prisustvovao i jedan od najboljih nogometaša današnjice Cristiano Ronaldo zajedno sa svojom zaručnicom Irinom Shayk.

ACB liga, 14. kolo:

Real Madrid - Barcelona 78-74

Redoslijed: 1. Real Madrid 11-3, 2. Barcelona 11-3, 3. Unicaja 11-3, 4. Caja Laboral 11-3...