Cole presudio

Chelsea slomio Stoke u završnici, Fulham slavio u gostima

Nogometaši Chelseaja osigurali su ostanak na prvom mjestu prvenstvene ljestvice prve engleske lige (Premierliga) i nakon petog kola. S minimalnih 1-0 slavili su protiv Stoke Cityja na Stamford Bridgeu...

Otpor gostiju slomio je tek u 85. minuti Ashley Cole, nakon asistencije Juana Mate, te spriječio da Stoke upiše i peti remi u isto toliko kola nove sezone. Cole se poput napadača "ušuljao" u ofenzivne redove "bluza" i pogodio nakon krasnog proigravanja Mate petom u kaznenom prostoru.

Recimo da je, unatoč tijesnom rezultatu, Chelsea sasvim zasluženo zavrijedio tri boda s obzirom da je tijekom cijelog susreta bio daleko bolji od gostiju koji su u London došli s jednom misijom – odigrati "nulu". U konačnici je Chelsea imao 60 posto posjeda lopte u svojim nogama, te 16 udaraca prema vratima gostiju dok su nogometaši menadžera Tonyja Pulisa zaprijetili devet puta, svega tri u okvir.

Pobjegao je tako Chelsea na četiri boda od Manchester Uniteda (13-9) koji bi se eventualnom pobjedom u nedjelju najviše približio (na -1).

C1-0SH by ourmatch

Podsjetimo, trenutno drugoplasirani sastav Premierlige je Everton našeg Nikice Jelavića, koji je u ranijem terminu s glatkih 3-0 kao gost isprašio velški Swansea. Pogotke za Everton postigli su Nigerijac Victor Anichebe u 22., Belgijanac Kevin Mirallas u 43., te njegov sunarodnjak Marouanne Fellaini u 82. minuti utakmice. Recimo i da je Everton put do pobjede olakšao Nathan Dyer, koji je za svega 13 minuta igre u nastavku (ušao u igru na poluvremenu) zaradio dva žuta odnosno isključujući crveni karton.

Od ostalih utakmica izdvojimo gostujuću pobjedu Fulhama našeg Mladena Petrića kod Wigana 2-1. Petrić je cijeli susret prosjedio na klupi gledajući kako najprije Hugo Rodallega u 31., a potom i Damien Duff u 68. zabijaju za pobjedu Fulhama. Poraz domaćina ublažio je Kone u sudačkoj nadoknadi utakmice.

Premier liga, 5. kolo:

Swansea - Everton 0-3 (Anichebe 22, Mirallas 43, Fellaini 82)

Chelsea - Stoke City 1-0 (Cole 85)

Southampton - Aston Villa 4-1 (Lambert 58, 90+5-11m, Clyne 63, Puncheon 72 / Bent 36)

West Brom - Reading 1-0 (Lukaku 71)

West Ham - Sunderland 1-1 (Nolan 90+3 / Fletcher 10)

Wigan - Fulham 1-2 (Kone 90+1 / Rodallega 31, Duff 68)