Prvijenac Mirallasa

Everton bez Jelavića razbio Swansea: Briljantan nastup Fellainija!

Iako bez ozlijeđenog Nikice Jelavića, Everton je uvjerljivo slavio na gostovanju kod Swanseaja, u prvoj utakmici 5. kola Premiershipa...

Toffeesi su pobijedili s čak 3:0, a put ka trećoj ovosezonskoj pobjedi momčad Davida Moyesa je trasirala već u prvom poluvremenu. Do pauze je Everton na Liberty Stadiumu u Walesu vodio 2-0 golovima Victora Anichebea i Kevina Mirallasa, dok je u nastavku pobjedu udarcem glavom nakon asistencije Leightona Bainesa potvrdio Marouane Fellaini.

Put do pobjede sastavu iz Liverpoola je bio olakšan budući je u 57. minuti "pocrvenio" Swanseajev veznjak Nathan Dyer zbog grubog prekršaja nad Bainesom. Točnije, zaslužio je za start drugi žuti karton u razmaku od samo četiri minute.

Everton je ostvarenom pobjedom barem privremeno skočio na drugo mjesto prvenstvene ljestvice iza Chelseaja. (TS)