Konačno pravi

Chelsea slavio u čudesnoj utakmici u Newcastleu!

U prvoj utakmici 14. kola engleskog Premiershipa Chelsea je s uvjerljivih 3-0 slavio u Newcastleu protiv istoimenog suparnika, te im tako nanio prvi domaći poraz u sezoni...

Ne samo to, već je londonska momčad preskočila Newcastle na ljestvici i privremeno se izjednačila s Tottenhamom na trećem mjestu ljestvice. Na utakmici su postignuta tri pogotka, ali ne bi bilo nikakvo čudo da ih je bilo i - deset. Jer, osim tri gola u Krulovoj mreži, gosti su imali još barem pet-šest stopostotnih prilika, kao i promašeni jedanaesterac na samom početku utakmice.

No, Newcastle nije bio uopće podređen u tom ogledu, pa se tako čak četiri puta drmao okvir Chelseajevih vratiju. Ipak, domaći igrači nisu uspjeli svladati Čecha niti jednom, već su upisali drugi poraz u sezoni.

U prvom su dijelu domaći igrači imali strašnih problema sa Sturridgeom, no ovaj je zabrljao tri situacije "jedan na jedan" s Krulom. Odlični domaći vratar je izašao kao pobjednik i u ogledu s Lampardom u 14. minuti, kada je obranio udarac s bijele točke engleskom reprezentativcu. U jeku napada gostiju sijevalo je i na drugoj strani, pa je tako Demba Ba pogodio stativu, a potom mu je Čech sjajnom reakcijom spriječio pogodak.

Gosti su poveli u 38. minuti kada je Drogba udarcem glavom završio akciju započetu od Juana Mate.

U nastavku je Newcastle bio bolji, ali nisu imali sreće pri svojim napadima. Jednom je Drogba pogodio vlastitu gredu, potom je Ameobi iz daljine također uzrdmao okvir vratiju.

I dok je Newcastle tražio bod u ovoj utakmici zaboravio je, pred kraj utakmice, na svoja vrata, a to su kaznili Kalou i Sturridge koji su zapečatili sudbinu domaćina i donijeli gostima slavlje od 3-0.

Prekinuo je Chelsea ujedno crni niz posljednjih tjedana, budući da su izgubili tri od četiri posljednje utakmice prije ove subote.

Ostale se utakmice ovog kola igraju u nastavku subote, te u nedjelju.