Zaštitar ozlijeđen

Chelsea se žalio na suca koji ih je pokrao protiv Man Utd-a: Nešto je dobacio igračima

Delegatu utakmice između Chelseaja i Manchester Uniteda na Stamford Bridgeu službenu su pritužbu na suca utakmice, i to zbog verbalnog delikta, uložili iz domaćeg kluba...

Pobijedili su nogometaši Manchester Uniteda Chelsea u nedjeljnom derbiju devetog kola 3-2 nakon što im je na kartonima laki sudac Mark Clattenburg isključio dvojicu igrača: Branislava Ivanovića u 63. i Fernanda Torresa u 68. minuti.

Dok se sucu na prvome isključenju nema što prigovoriti, drugo je sporno. Torres je isključen zbog simuliranja premda iz Chelseaja tvrde da je između njega i Jonnyja Evansa bilo očitog kontakta u trenutku Španjolčeva pada.

Na koncu, u 75. je minuti Javier Hernandez "Chicharito" gol odluke postigao iz zaleđa. Ništa od toga, međutim, nije nagnalo vodstvo londonskog kluba na tužbu, već Clattenburgov neprimjereni vokabular.

"Uložili smo delegatu službenu pritužbu zbog neprimjerenog obraćanja suca utakmice dvojici naših igrača u dvama odvojenim incidentima. On će pritužbu prenijeti nadležnome premierligaškom tijelu. U ovom trenutku nećemo komentirati ništa više od toga", priopćio je novinarima klupski glasnogovornik.

Clattenburg je u dosadašnjem dijelu Premiershipa podijelio četiri od ukupno 17 dodijeljenih crvenih kartona u svih 90 odigranih utakmica.

Zaštitar ozlijeđen i hospitaliziran nakon derbija na Stamford Bridgeu

Iz redova aktualnog europskog nogometnog prvaka Chelseaja objavili su kako je jedan zaštitar ozlijeđen na Stamford Bridgeu tijekom derbija 9. premierligaškog kola protiv Manchester Uniteda.

Navodno je zaštitar ozlijeđen nakon pobjedničkog gola Javiera Hernandeza "Chicharita" iz 75. minute.

Prema riječima glasnogovornika londonskog kluba Stevea Atkinsa, pao je na pod tribine na kojoj su stajali Chelseajevi navijači i pritom stradao, nakon čega je prevezen u bolnicu.

U klubu istražuju incident, a vjeruje se da je muškarac zadužen za osiguranje stadiona pao nakon što je pogođen predmetom s tribina. (TS)