WBA razbio Sunderland

Chelsea konačno nekog deklasirao, Lampard ušao u povijest!

Nakon tri remija i jednog poraza u engleskoj nogometnoj ligi Chelsea je konačno pronašao žrtvu. U 26. kolu Premiershipa "bluesi" su na svom travnjaku slavili protiv Boltona s uvjerljivih 3-0...

Iako se Bolton nalazi na predzadnjem mjestu prvenstvene ljestvice i nije pravo mjerilo dobre igre, Chelsea je vrlo dobrom predstavom slavio s 3-0. No, nije izgledalo na poluvremenu da će biti tako lako. Naime, isto je završilo 0-0.

Ali samo nakon tri minute igre u nastavku David Luiz zabio je za vodstvo Chelseaja. Londončani su nastavili napadati nakon vodstva, a rezultat je bio vidljiv nakon svega 13 minuta. Didier Drogba zabio je na asistenciju Franka Lamparda za 2-0.

Točku na 'i' stavio je upravo Lampard deset minuta prije kraja utakmice, a to mu je ujedno bio i 12. pogodak Boltonu čime je od svih igrača u povijesti Premiershipa, zajedno s Robbiejem Fowlerom, najuspješniji. Recimo i da je hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić cijelu utakmicu prosjedio na klupi za pričuve.

szólj hozzá: Chelsea vs Bolton 3:0 GOALS

West Bromwich Albion je također bio vrlo uvjerljiv na svom travnjaku protiv Sunderlanda. Slavio je s 4-0, a jedan od najzaslužnijih za tri boda bio je Peter Odemwingie koji je bio dvostruki strijelac. S dva pogotka u ovom kolu i tri u prošlome (Wolves) Odemwingie je postigao više golova nego u prethodnih 20 utakmica u Premiershipu. Preostala dva pogotka za WBA postigli su James Morrison i Keith Andrews.

Newcastle je katastrofalnim drugim poluvremenom propustio vodstvo od 2-0 protiv 18-plasirane momčadi Premiershipa - Wolvesa. Nakon svega 18 minuta igre "svrake" su golovima Dembe Cissea i Jonasa Gutierreza vodile s 2-0, ali su u 20 minuta nastavka sve "prokockali".

Matthew Jarvis i Kevin Doyle donijeli su veliki bod Wolvesima koji je "isplivao" iz zone koja vodi u niži rang natjecanja. (TS)