Udarali i vrijeđali suca?

Bura u Njemačkoj: Otvorili istragu i protiv hrvatskog igrača!

Kontrolna komisija Njemačkog nogometnog saveza (DFB) objavila je u srijedu navečer da je pokrenula istragu protiv petorice igrača, sudionika dvoboja Fortuna Düsseldorf - Hertha, a među njima je i naš Andre Mijatović...

Bura oko uzvratne utakmice doigravanja za ostanak, odnosno promociju u Bundesligu i dalje se tako ne stišava. Podsjetimo, ogled je završen rezultatom 2-2, što je donijelo napredak Fortuni koja je u Berlinu slavila s 2-1. Međutim, dvije minute prije kraja uzvrata na teren je utrčala gomila domaćih navijača, misleći da je označen kraj. Sudac Wolfgang Stark je prekinuo utakmicu na 20 minuta, a kad su se navijači povukli, odigran je i nastavak.

No, tada je došlo do novih problema. Igrači Herthe su okružili suca, a Levan Kobiašvili ga je navodno i udario u vrat zbog čega je protiv njega pokrenuta istraga. Njegovi suigrači Andre Mijatović, Thomas Kraft i Christian Lell prijavljeni su, pak, zbog navodnog vrijeđanja Starka. Andreas Lambertz iz Fortune je pod istragom zbog držanja baklje tijekom proslave na terenu nakon utakmice.

Spomenimo i da je Hertha zbog upada navijača na teren uložila prigovor na rezultat utakmice, a Sportski sud DFB-a će o tom pitanju raspravljati u petak. (TS)

Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku i Twitteru. Pratite DNEVNIK.hr putem iPhonea i ANDROID mobilnih uređaja.