Bundesliga: Diego i Grafite za treći trijumf 'vukova' zaredom

Nogometaši Wolfsburga zaredali su nakon uvodna tri bundesligaška poraza s trima pobjedama, te su se posljednjom, 2-1 na Volkswagen Areni protiv Freiburga, probili s 11. na šesto mjesto ljestvice...

Gornji je dom Volfsburžanima nakon šest odigranih kola priuštio Brazilac Grafite, koji je drugu utakmicu zaredom zabio dva pogotka. Pogodio je u 25. i 64. minuti, oba puta glavom i oba puta na asistencije sunarodnjaka Diega.

Zabio je 31-godišnji napadač također dva gola HSV-u na Nordbank Areni sredinom tjedna u 3-1 pobjedi momčadi Stevea McClarena.

Grafiteu je drugi gol Freiburgu bio četvrti pogodak u sezoni, te 54. ukupno u dresu Wolfsburga iz 85 nastupa.

Najbolji strijelac Bundeslige i dalje ipak dolazi iz redova Freiburga. Senegalac Papiss Demba Cisse izjednačio je u 36. minuti nakon što domaći u nekoliko navrata nisu uspijevali izbaciti loptu iz vlastitog 16-erca zabivši svoj šesti ovosezonski pogodak. Nije zabio samo u jednoj utakmici od šest ovosezonskih u kojima je nastupio. Freiburg ukupno ima sedam zabijenih golova.

Edin Džeko, drugi najbolji strijelac lige (5 golova), odigrao je u kapetanskoj ulozi svih devedeset minuta za domaću momčad, dok je Mario Mandžukić odgledao dvoboj s klupe.

U istoj je ulozi utakmici nazočio 19-godišnji hrvatski veznjak Freiburga Zvonko Pamić. Ivica Banović odradio je prvu od tri utakmice suspenzije zbog crvenog kartona iz prošlog kola, dok je BiH-reprezentativac Mensur Mujdža odradio svih 90 minuta zaradivši žuti karton.

U posljednjoj utakmici šestog kola Kaiserslautern Srđana Lakića (kapetan) i Ive Iličevića na svom je travnjaku izgubio od Hannovera 1-0. Četvrta je to utakmica bez pobjede za Kaiserslautern nakon uvodna dva uspjeha, od čega treći poraz.