Bundesliga: Bayern razbio Nürnberg, Pranjić asistent

Nogometaši Bayerna pobijedili su pred 69.000 navijača na Allianz Areni Nürnberg 3-0 u 181. bavarskom derbiju. Nakon 12. kola prvaci su se probili na šesto mjesto ljestvice...

Osmu su prvenstvenu utakmicu zaredom nogometaši Louisa van Gaala završili bez poraza ponajprije zahvaljujući Mariju Gomezu, koji je u 10. i 75. minuti zabio dva gola za domaće. Za prvi, njegov šesti ove sezone u Bundesligi, asistirao mu je Danijel Pranjić.

Hrvatski je nogometaš odigrao svih devedeset minuta na mjestu lijevog beka te je zaradio žuti karton, svoj drugi ove sezone.

Drugi je gol za Bavarce iz 11-erca u 57. minuti, koji je iznudio Gomez, zabio kapetan Philipp Lahm, dok je u 87. minuti Gomez sam propustio priliku za hat-trick zapucavši iz 11-erca preko gola.

Za Bayern je prvi put nakon 21. rujna i petog kola Bundeslige zaigrao Franck Ribery. Ušao je u igru u 70. minuti.

U drugome nedjeljnom dvoboju Freiburg je na gostovanju pobijedio Hoffeinheim 1-0 desetim ovosezonskim pogotkom Senegalca Papissa Dembe Cissea u prvoj minuti sudačke nadoknade. Domaći su najveću priliku zapucali preko Dembe Ba u 77. minuti.

Boris Vukčević počeo je utakicu za Hoffenheim i igrao do 66. minute, kada ga je zamijenio Vedad Ibišević. U istoj je minuti u igru ušao i drugi BiH-reprezentativac u redovima Hoffenheima, Sejad Salihović.