Ludi dan u EL

Briljirali 'zaboravljeni' Hrvati: Zvezda tragikomično ispala i ostala bez Europa lige!

Najveće iznenađenje posljednjeg kvalifikacijskog kola za Europa ligu priredio je azerbajdžanski klub Neftči koji je 3-1 pobjedom na Cipru, protiv prošlosezonskog četvrtfinaliste Lige prvaka, izborio nastup u skupini...

APOEL je dočekao Neftči s ugodnih 1-1 iz prve utakmice, ali je do poluvremena već osjetio da to ipak neće biti dovoljan rezultat za prolazak u grupnu fazu natjecanja. Nakon svega 30 minuta igre gosti su imali sigurno vodstvo 2-0, a nadu domaćinu vratio je Benachour u posljednjoj minuti prvog dijela utakmice. Konačan rezultat i potvrdu Neftčijeva prolaska potvrdio je Flavinho u 60. minuti susreta.

Drugo veliko iznenađenje priredio je švedski AIK koji je u Moskvi, na dvoboj sa CSKA, stigao s minusom (0-1), ali je na Himki Areni slavio 2-0, te osigurao prolazak u grupnu fazu natjecanja. Pogodak odluke postigao je Lorentzon u 3. minuti sudačke nadoknade drugog dijela utakmice. Na vratima AIK-a vrlo siguran bio je Ivan Turina.

Francuski Bordeaux je s 3-2, nakon što je prva utakmica završila rezultatom 0-0, slavio protiv beogradske Crvene zvezde na svom travnjaku i izborio plasman u Europa ligu. Činilo se da će srbijanska momčad ipak biti ta koja će izboriti plasman u skupinu Europa lige kada je Mikić u 90. postigao pogodak za 2-2. Međutim, vratar Zvezde Bajković skrivljuje jedanaesterac u 92. minuti, a siguran realizator je Gouffran.

Liverpool je izbjegao produžetke protiv škotskog Heartsa u posljednjim minutama susreta. Luis Suarez poravnao je rezultat utakmice na 1-1, te je sveukupnim rezultatom 2-1 Liverpool izborio plasman u Europa ligu.

Recimo i da je ruski Anži razbio nizozemski AZ Alkmaar u gostima s 5-0, te sveukupnim rezultatom 6-0 izborio nastavak natjecanja, te da je milanski Inter, nakon 2-0 pobjede u gostima kod rumunjskog Vasluija, odigrao kod kuće tek 2-2. Marko Livaja proveo je cijeli susret na klupi za pričuve.

Nikola Kalinić imao je briljantnu večer u četvrtom pretkolu Europske lige. U uzvratnoj utakmici Dnjipro je s 4:2 pobijedio Slovan iz Libereca (4:2). Prva je utakmica u Češkoj završila 2:2. Sinoć je Kalinić u 59. minuti iznudio jedanaesterac kojeg je u pogodak pretvorio Alijev, potom je u 76. sjajno asistirao Konopljanki za treći pogodak Dnjipra, a u 87. je postigao četvrti pogodak za svoju momčad. Kalinić je inače u igru ušao u 56. minuti i svojoj momčadi donio plasman u Europsku ligu. Drugi pogodak za češku momčad postigao je naš nogometaš Renato Kelić u 72. minuti.

Jednu od najviših pobjeda u povijesti europskih natjecanja postigao je PSV koji je s 9:0 svladao Zetu Golubovci. (TS / VLM)

ViewGoals.com - PSV 9-0 Zeta (Qualif... by f100003103720096