Gosti poveli pa nestali

Borussia 'samljela' 'Švabe', hat-trick Lewandowskog u manje od 12 minuta!

U prvom ogledu 11. kola Bundeslige nogometaši dortmundske Borussije na svom su stadionu pregazili Stuttgart i pobijedili ga 6-1...

Čudno, ali prvi pogodak su na ogledu postigli gosti. U 13. minuti je Karim Haggui utišao bučnu atmosferu u Dortmundu.

No, taj je pogodak očigledno samo naljutio domaćina koji je do kraja gotovo ponizio svog suparnika. U 19. minuti je Grk Sokratis Papastathopoulos zabio glavom poslije kornera, a samo tri minute kasnije bilo je 2-1 poslije solo-dionice Marca Reusa.

U nastavku je eksplodirao Robert Lewandowski koji je u manje od dvadeset minuta postigao hat-trick. Time je došao do devet ovosezonskih pogodaka i prvi je strijelac lige u ovom trenutku. Također, recimo da je po prvi put Poljak zabio tri i više na jednoj utakmici nakon četiri pogotka Real Madridu u polufinalu Lige prvaka, prošle sezone.

Borussia Dortmund vs Stuttgart 6:1 GOALS... by footballdaily2

Posljednji je gol na današnjem ogledu, za konačnih 6-1, postigao Pierre-Emerick Aubameyang.

Borussia je tako i dalje ostala na maksimalnom broju skupljenih bodova na domaćem terenu. Ima šest pobjeda iz šest utakmica, te je barem privremeno zasjela na sam vrh ljestvice. Ovaj je poraz prekinuo kratki uspješni niz Stuttgarta u gostima, od dvije pobjede i jednog remija. (TS)

Bundesliga, 11. kolo:

Borussia (D) - Stuttgart 6-1 (Papastathopoulos 19, Reus 22, Lewandowski 54, 56, 72, Aubameyang 82 / Haggui 13)