Pao Schalke!

Borussia Dortmund slavila u majci svih derbija i preuzela vrh!

Nogometaši Borussije u Dortmundu su pobijedili Schalke u 139. rurskom derbiju. Aktualni su prvaci slavili 2-0 pobjedu. Ivana Perišića nije bilo ni na klupi...

U majci svih derbija, kako svi u rurskoj pokrajini vole nazivati susrete Borussije Dortmund i Schalkea, aktualni prvak iz Dortmunda na svojoj je Signal Iduna Areni pobijedio rudare iz Gelsenkirchena 2:0. Pogotke za crno-žuto postigli su Lewandowski u 16., te Santana u 61. minuti. Ivan Perišić bio je na klupi domaćeg sastava, ali nije ulazio u igru.

Trener prvaka Jürgen Klopp prilično je izmiješao momčad, a prvi je put u sezoni od prve minute zaigrao najbolji strijelac Dortmunđana kroz dvije prethodne sezone, Paragvajac Lucas Barrios.

Novom pobjedom, Borussia je preuzela vrh Bundeslige s 29 bodova, koliko ima i njena imenjakinja iz Mönchengladbacha, dok münchenski Bayern ima bod, ali i utakmicu manje.

Borussia je, ne računajući začuđujuće loše europske rezultate, momčad s uvjerljivo najboljom formom u Bundesligi. Pobijedili su sedam puta u posljednjih osam utakmica, tijekom kojih su skupili gotovo optimalna 22 boda. Izbili su, barem privremeno, prvi put ove sezone na čelo ljestvice.

Hrvati u Wolfsburgu opet neće ovo kolo pamtiti po dobrom. Vukovi su izgubili na gostovanju kod Augsburga 0:2, a u novom porazu Mario Mandžukić odigrao je cijeli susret, dok je Srđan Lakić ušao u 73. minuti.

Ludu utakmicu odigrali su u Berlinu domaća Hertha i Bayer iz Leverkusena (3:3). Domaći su poveli 2:0, zatim su gosti preokrenuli na 3:2, da bi dvije minute nakon trećeg gola Bayera zabila i Hertha za konačnih 3:3. Cijeli susret za Berlinčane odigrao je Andre Mijatović, koji je standarno bio kapetan.

Prvi je nastup za Hoffenheim ove sezone i prvi nakon drugog travnja ove godine upisao 21-godišnji Hrvat Boris Vukčević. Ušao je mladi veznjak u igru domaće momčadi protiv Freiburga u 77. minuti. Završilo je 1-1. Senegalac Garra Dembele izjednačio je za goste u posljednjoj minuti.

Nürnberg je nakon osam utakmica bez pobjede napokon slavio u Bundesligi. Na svom su travnjaku Bavarci pobijedili Kaiserslautern 1-0.